Ostatnie dni naboru do Mikrograntów. Zgłoś swój projekt do 15 lutego!

poniedziałek, 12.2.2024 14:51 0

Międzypokoleniowe gry, artystyczne warsztaty, spacery wokół fauny i flory lub zupełnie niestandardowe wydarzenia, których nie było dotąd w programie. Konsultacje pomysłów trwają! Do 15 lutego można zgłosić swoją propozycję na społeczne działania we Wrocławiu, w których mieszkańcy i mieszkanki wezmą udział już tej wiosny.

Dzięki Mikrograntom można mieć realny wpływ na to, co dzieje się na wrocławskich osiedlach. Ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw jest szansą na realizację pomysłów z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji czy różnych dziedzin sztuki. Propozycje wydarzeń można wysyłać przez formularz aktywny do 15 lutego na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty. Zdobądź wsparcie finansowe, logistyczne czy administracyjne i weź udział w przygodzie na lokalnym gruncie!

Mikrogranty są dla wszystkich – zgłoś się, wybierając jedną z trzech ścieżek
Ścieżka dla osób fizycznych i grup nieformalnych skierowana jest do pełnoletnich mieszkańców i mieszkanek Wrocławia, często dopiero rozpoczynających działania na rzecz swojej najbliższej okolicy. Trwający nabór to także szansa na projektowy debiut osób w wieku od 13 do 21 lat, które mogą zrealizować inicjatywę w grupie młodzieżowej. I trzecia opcja – ścieżka dla organizacji pozarządowych, działających do 5 lat oraz tych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.

Postaw na integrujące, osiedlowe spotkania
Realizacja projektów przypadnie na czas od początku kwietnia do końca czerwca. Zespół Mikrograntów zachęca więc do planowania działań zarówno pod dachem instytucji, siedzib rad osiedli czy Centrów Aktywności Lokalnej, jak i w plenerze – wiosna będzie idealną okazją do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mogą to być różnego rodzaju warsztaty, międzykulturowe gry miejskie, wspólne tańce i śpiewy, spacery czy spotkania kulinarne. Możliwości jest naprawdę sporo! Najważniejsze, by projekty angażowały do wspólnego działania sąsiadki i sąsiadów oraz były okazją do dzielenia się pasjami i umiejętnościami.

Zdobądź doświadczenie i działaj przy wsparciu zespołu  
Zespół Mikrograntów już od kilku tygodni konsultuje pomysły mieszkańców i mieszkanek oraz z ciekawością czeka na kolejne propozycje! Wnioski można omawiać mailowo i telefonicznie pod adresami i numerami publikowanymi na stronach Wrocławskiego Instytutu Kultury oraz Fundacji Umbrella, sprawującymi pieczę nad programem. Zwycięskie inicjatywy, które poznamy już 12 marca, otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, promocyjnych i logistycznych.

Kolejne nabory w 2024 roku odbędą się od 1 do 15 maja oraz od 1 do 15 września. Weź miasto w swoje ręce!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)