„Opowieści z osiedli” – w sobotę premiera podwórkowego serialu

środa, 22.7.2020 11:38 1106 0

Najzieleńsze zakątki, najsłynniejsze postaci, najciekawsze historie, miejsca nieznane
i wyjątkowe – Strefa Kultury Wrocław zaprasza do wspólnego odkrywania tajemnic wrocławskich podwórek! Wszystko dzięki „Opowieściom z osiedli”, czyli internetowemu serialowi programu Sąsiadujemy. Premiera pierwszego odcinka w sobotę 25 lipca.

 

„Opowieści z osiedli” to pięcioodcinkowa sąsiedzka produkcja, podczas której widzowie odkrywać będą sekrety Brochowa, Przedmieścia Oławskiego, Ołbina i Kleczkowa. W każdym epizodzie serialu widzowie wyruszą na wycieczkę po innym osiedlu i towarzyszył im będzie inny motyw przewodni.

– Pandemia zmusiła nas do zmiany wielu planów, w tym do ograniczenia liczby sąsiedzkich spacerów. Jednak zwiedzać Wrocław można przecież na różne sposoby, dlatego postanowiliśmy zaprezentować podwórkowe historie właśnie w postaci „Opowieści z osiedli”, czyli serialu, który obejrzeć będzie można w dowolnym miejscu i chwili! – tłumaczą koordynatorzy programu Sąsiadujemy.

Zwiastun serialu: youtu.be/e7LkqOkSk5I

Wirtualne wyprawy prowadził będzie Szymon Maraszewski, autor książki „Wrocław. Miasto jest Twoje!” i licencjonowany przewodnik, od kilku lat przewodzący sąsiedzkim spacerom organizowanym w ramach programu Sąsiadujemy. – W sytuacji, w której dalekie podróże wciąż nie są wskazane, wcale nie trzeba rezygnować z poznawania nowych historii, które są dla nas na wyciągnięcie ręki. Mamy nadzieję, że zdobytą przed ekranem wiedzę sprawdźcie później w rzeczywistości i ruszycie na spacery w poszukiwaniu wszystkich miejsc pokazanych w serialu!– dodają koordynatorzy programu.

O pomnikowych drzewach, sprytnych przedsiębiorcach i podniebnych lotach

W pierwszym odcinku ekipa serialu udała się na pełny zieleni Brochów – widzowie odkryją sekrety najstarszego we Wrocławiu parku, zajrzą na klimatyczne podwórka kolejarskich kamienic i poszukają kilku pomników przyrody znajdujących się na osiedlu. Kolejna część to wyprawa do przedwojennego Breslau i wizyta u kilku znamienitych mieszkańców Przedmieścia Oławskiego. Widzowie dowiedzą się więcej m.in. o marketingowych chwytach pewnego sprytnego przedsiębiorcy i zajrzą do niezwykłego ogrodu ambitnego dziedzica piwnego imperium.

Tydzień później spędzą przyjemne chwile w portowej dzielnicy szukając lądowiska balonów i odkrywając mniej znane miejsca na Kleczkowie, a następnie poznają kilka sekretów z podwórkowego życia na Ołbinie. Z kolei w piątym odcinku przyjdzie pora na najlepsze i mało znane miejsca, w których można odpocząć i mniej lub bardziej aktywnie spędzić czas z rodziną i znajomymi.

Każdy z odcinków „Opowieści z osiedli” potrwa około 20 minut. Pierwsza część dostępna będzie od 25 lipca na Facebooku Sąsiadujemy i Youtube Strefy Kultury Wrocław. Kolejne publikowane będą co tydzień.

Opowieści z osiedli – lista odcinków

  • odcinek 1: „Z kamerą wśród brochowskiej zieleni” | dostępny od 25 lipca

  • odcinek 2: „Dawno temu na Trójkącie” | dostępny od 1 sierpnia

 

  • odcinek 3: „Lot nad kleczkowskim gniazdem” | dostępny od 8 sierpnia

 

  • odcinek 4: „Sekretne życie Ołbina” | dostępny od 15 sierpnia

  • odcinek 5: „Poszukiwacze zaginionych podwórek” | dostępny od 22 sierpnia

„Opowieści z osiedli” stworzone zostały przez Strefę Kultury Wrocław w ramach programu Sąsiadujemy. Wideo przygotowało wrocławskie studio filmowe Ikona.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz