komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

Ogrody Edukacyjne zbierają używane komputery dla uczniów i seniorów

środa, 18.11.2020 10:40 , komentarze: 0 , odsłony: 213
kategorie artykułu:

Kompletują używany sprzęt komputerowy i przekazują go dzieciom do nauki zdalnej. Pomagają też seniorom oraz najuboższym rodzinom z Wrocławia. Fundacja Ogrody Edukacyjne rozszerzyła zakres akcji pomocowych w czasie pandemii.

Ogrody Edukacyjne ponownie zbierają od firm i osób prywatnych sprzęt komputerowy. Kompletują go, konfigurują i przekazują wrocławskim uczniom oraz seniorom, dla których okres pandemii jest szczególnie trudny.

– Zachęcamy osoby, którym w domu zalega niepotrzebna klawiatura, laptop czy słuchawki, aby skontaktowały się z nami. My postaramy się sprzęt dostosować do nauki zdalnej dla uczniów lub przekazać go najstarszym mieszkańcom Wrocławia, którzy szczególnie narażeni są w tym okresie na wykluczenie społeczne – mówi Anna Wysocka-Gazda z Ogrodów Edukacyjnych.

Od początku pandemii fundacja przekazała wrocławskim uczniom ponad 160 zestawów komputerowych.

Nie tylko sprzęt komputerowy, czyli razem dla innych

Poza sprzętem komputerowym fundacja rozpoczęła także zbiórki dla seniorów i rodzin z dziećmi, których sytuacja znacząco pogorszyła się w okresie pandemii. Zbierają dla nich m.in.: książki, czasopisma, płyty, żywność z długim terminem przydatności oraz środki higieny osobistej.

– Mamy kontakty z rodzinami, które straciły dochody i wsparcie bardzo się przyda. Przy czym zależy nam, by otrzymali też coś świątecznego, co sprawi im radość. Dlatego dołączają do nas wolontariusze, którzy pieką pierniki, robią pachnące mydełka czy świece. Zachęcamy też do przekazywania innym tego, co nam już jest zbędę, a ciągle jest w doskonałym stanie – dodaje Anna Wysocka-Gazda.

Sprzęt komputerowy, książki, płyty z filmami czy muzyką, środki higieny osobistej dla kobiet można przynosić w godz. 9.00 - 17.00 na portiernię Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Trzebnickiej 42. Podpisując paczkę „Ogrody Edukacyjne”. Można też napisać na adres a.wysockagazda@gmail.com. Wtedy przesyłkę odbierze kurier.

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

czwartek, 3.12.2020 14:06
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele