komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 15 grudnia 2018

Niny, Celiny

Oficjalne otwarcie Ośrodka Szkoleniowego Kolei Dolnośląskich

czwartek, 11.10.2018 07:30 , komentarze: 0 , odsłony: 432
kategorie artykułu:

15 października (poniedziałek) w Legnicy, odbędzie się oficjalne otwarcie Ośrodka Szkolenia Kadr Kolejowych Kolei Dolnośląskich, którego elementem jest najnowocześniejszy w Europie symulator. Wydarzenie połączone będzie z konferencją oraz warsztatami dla maszynistów, instruktorów przewoźników pasażerskich z udziałem przedstawicieli UTK.

Utworzony przez Koleje Dolnośląskie Ośrodek Szkolenia Kadr Kolejowych zajmuje się kompleksowym przygotowaniem, realizacją i nadzorem merytorycznym nad szkoleniami maszynistów i kierowników pociągów. Ośrodek, jako jednostka wpisana do rejestru Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, posiada uprawnienia do kształcenia kandydatów na maszynistów na wszystkich wymaganych etapach – licencji i świadectwa maszynisty. Jedną z głównych atrakcji wydarzenia będzie prezentacja nowoczesnego symulatora pojazdu kolejowego, który powstał we współpracy KD z TK Telekom oraz Sim Factor.

- Kabina symulatora jest wierną kopią kabiny pełnowymiarowego pojazdu 45WE, wraz z kompletnym pulpitem, urządzeniami diagnostycznymi i oświetleniem. Będzie w pełni odtwarzać drgania, przyspieszenie, hamowanie, czy nawet wykolejenie. System wyświetlania obrazu został oparty o najwyższej jakości monitory Ultra HD (4K) zamontowane we wnękach okiennych kabiny. Jakość i dynamika obrazu umożliwią poczucie poruszania się prawdziwym pojazdem i znacznie ułatwią prowadzenie szkoleń oraz pogłębią wrażenie realności symulacji. Jesteśmy przekonani, że wprowadzane przez nas innowacje będą miały pozytywny wpływ nie tylko na rozwój naszych pracowników, ale również ogólną poprawę bezpieczeństwa na kolei - opowiada Piotr Rachwalski - Prezes Kolei Dolnośląskich.

Poza działalnością dydaktyczną, Ośrodek Szkolenia zajmuje się nadzorem nad pracą maszynistów poprzez realizację jazd instruktażowych, podczas których możliwy jest bezpośredni kontakt instruktora z maszynistą, prowadzeniem pouczeń okresowych i doraźnych, świadczeniem usług szkoleniowych na rzecz podmiotów zewnętrznych. To kolejny ważny krok dla dalszego rozwoju Kolei Dolnośląskich, które są obecnie najszybciej rozwijającym się regionalnym przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Ośrodek będzie szkolił pracowników KD, ale także maszynistów z regionu i całego kraju.

 

Wasze komentarze


wtorek, 11.12.2018 11:37
piątek, 7.12.2018 08:00
czwartek, 29.11.2018 14:00
czwartek, 29.11.2018 07:00
biura do wynaj?cia
Sklep AZE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kserokopiarki
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
monitoring GPS
Teagle
Praca na GoWork
Praca na GoWork
New-House
cz??ci Samsung