Odwołano dyrektora DCO

wtorek, 9.12.2014 12:23 2524 0

9 grudnia Andrzej Tatuśko odwołany został ze stanowiska dyrektora Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego. Pełniącym jego obowiązki został Adam Maciejczyk - dotychczasowy kierownik Zakładu Teleradioterapii w DCO.

CZYTAJ WIĘCEJ O PROBLEMACH W DCO

Fot. DCO
 

– Głównym powodem naszej decyzji są nowe wyzwania, przed jakimi stoi DCO. Szanujemy dokonania poprzedniego dyrektora, ale jednocześnie uważamy, że lepszą osobą do przygotowania szpitala na zmiany jest doktor Maciejczyk – mówił w imieniu zarządu województwa wicemarszałek Jerzy Michalak.

– Kluczowe jest obecnie przyjęcie pakietu onkologicznego, a to wymusza wprowadzenie pewnych zmian w funkcjonowaniu DCO – powiedział Adam Maciejczyk.

Dr n. med. Adam Maciejczyk jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Od 2003 roku jest zatrudniony w Dolnośląskim Centrum Onkologii, w Zakładzie Teleradioterapii, a od 2009 roku pełni funkcję kierownika tego zakładu. Jest również członkiem Głównego Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej. Został odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi za szczególny wkład w rozwój onkologii.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)