Odrzucone i odzyskane. O historii rzeczy

wtorek, 23.7.2024 10:03 131 0

Poszukujemy ich wśród rodzinnych pamiątek, na targowiskach, bazarach, wyprzedażach garażowych, strychach czy w piwnicach. I choć wychodzą naprzeciw minimalistycznym trendom, mniej lub bardziej ujmują nasze serca. Przedmioty vintage, bo o nich mowa, będą tematem czwartkowej dyskusji w Muzeum Współczesnym Wrocław.
 
Podczas spotkania przy kawie porozmawiamy o fenomenie bazarów i wymienimy się spostrzeżeniami dotyczącymi przedmiotów zapomnianych i odzyskiwanych na nowo – zastanowimy się jakie mają dla nas znaczenie i co wprowadzają do naszego codziennego życia. Wydarzenie towarzyszy wystawie „The Missing Family Head”, do której obejrzenia zachęcamy przed dyskusją.
 
 25 lipca | 17:00
 taras MWW, pl. Strzegomski 2
 
Zapraszamy serdecznie!
_____
 
 Uczestniczki:
 
 Marta Hożewska – obcuje z tekstami na różne sposoby: jako polonistka, tłumaczka literatury bułgarskiej, pisarka. W jej przekładzie ukazała się "Powieść naturalna" Georgi Gospodinowa. Jest współautorką filmu dokumentalnego "Herling. Fiołki w Neapolu" i książki dla dzieci "Zaufanie. Małe opowieści o wielkich rzeczach". Opublikowała książkę reporterską "Szew za igłą". We wrześniu będzie miała premierę jej kolejna publikacja "Miejsce życzliwe. Rzecz o targu pod Młynem Sułkowice".
 
 Judyta Eksner-Alechnowicz – antropolożka i animatorka. Ukończyła wrocławską etnologię i antropologię kulturową. Współtworzy i koordynuje działanie Bazaru Krótka Droga. Pisze dla Rity Baum. Interesuje ją miasto, jego ścieżki, sieci, węzły i przepływy.
 
 Karolina Łapucka – kuratorka wystawy Viktora Frešo „The Missing Family Head”. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim, badaczka zagadnień z obszaru „protokolażu”.
 
 Sylwia Owczarek – specjalistka ds. kultury i edukacji w MWW, malarka. Jej zainteresowania naukowe skupione są wokół trzech „skór”: ciała, ubrania i domu.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)