Zatrzymani za nielegalne wprowadzanie do obrotu środków farmaceutycznych

wtorek, 3.8.2021 17:51 1138 1

Sukcesem zakończyły się wielogodzinne działania policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z wrocławskiej komendy miejskiej Policji. Dzięki szybkiemu i skutecznemu zatrzymaniu podejrzanych, na rynek nie trafi, co najmniej 9 tysięcy sztuk leków sterydowych, anabolicznych i narkotycznych. Odpowiedzialni za ich posiadanie oraz nielegalny handel tego rodzaju substancjami poza obrotem aptecznym, są dwaj mężczyźni z Wrocławia, którzy wpadli na gorącym uczynku podczas prowadzonej przez policjantów obserwacji. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z wrocławskiej komendy miejskiej Policji, mają na swoim koncie kolejny sukces w walce z przestępczością. Tym razem celem ich działań, było niedopuszczenie do nielegalnego obrotu kolejnych porcji leków sterydowych oraz innych środków zabronionych, które stosują niektórzy kulturyści.

Funkcjonariusze po otrzymaniu informacji o osobie, która umożliwia nabycie tego typu substancji bez konieczności realizacji wystawionej przez lekarza recepty, natychmiast podjęli stosowne czynności.

Zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za ten proceder. Był to 59-letni wrocławianin, który sprzedawał środki m.in. w prowadzonej przez niego siłowni, ale dział też jako hurtownik, bo przekazywał też towar właścicielom innych klubów fitness. Drugi z zatrzymanych to jego 49-letni klient, który chwilę przed zatrzymaniem zdążył nabyć leki. Policjanci ujawnili w trakcie kontroli prawie 400 porcji m.in. sterydów, które były w jego posiadaniu.

Podczas przeszukania mieszkania 59-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli wiele środków farmaceutycznych. Były one oryginalnie zapakowane i przygotowane do sprzedaży. Część z nich wrocławianin przechowywał w dużej zamkniętej walizce, którą schował w samochodzie. Mężczyzna nabył wszystkie leki poza obrotem aptecznym — bez posiadania wymaganych recept.Łącznie policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 9 tysięcy sztuk sterydów oraz środków anabolicznych, a także leków narkotycznych, w postaci tabletek oraz płynów do iniekcji.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Usłyszeli już zarzuty w związku z wprowadzaniem do obrotu produktów leczniczych, nie mając na to wymaganych prawem pozwoleń, o którym mówi art. 124 Ustawy Prawo Farmaceutyczne oraz odpowiedzą za posiadanie substancji odurzających i psychotropowych.

Sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec 59 oraz 49-latka, środków zapobiegawczych w postaci dozoru. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

LINK DO FILMU ZE ZDARZENIA

sierżant Aleksandra Rodecka

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Źródło: wroclaw.policja.gov.pl

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co grozi!
wtorek, 03.08.2021 18:06
Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co grozi!