komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 28 stycznia 2021

Walerego, Radomira

Policjanci z Siechnic zatrzymali braci, w których pojazdach znajdowały się narkotyki

piątek, 28.8.2020 09:42 , komentarze: 1 , odsłony: 1318
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z komisariatu policji w Siechnicach zatrzymali w sobotę dwóch braci obywateli Ukrainy, którzy w pojeździe posiadali narkotyki. Bliźniaczo podobna sytuacja wydarzyła się w środę, kiedy to mundurowi podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie, którzy okazali się braćmi, a w których samochodzie policjanci również znaleźli substancje zabronione. Cała czwórka trafiła do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić im może kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Mundurowi z Siechnic wieczorową porą kontrolowali pojazd marki BMW, którym podróżowali dwaj bracia. Osoby znajdujące się w pojeździe zachowywały się bardzo nerwowo, dlatego funkcjonariusze domyślali się, że nie będzie to zwykła kontrola, która zakończy się po kilku minutach. Policjanci zauważyli, że pasażer pojazdu nerwowo spogląda w kierunku schowka znajdującego się przed nim. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, bo we wspomnianym schowku ujawnili foliowe zawiniątko z suszem roślinnym koloru zielonego. Analiza zabezpieczonej substancji wskazała na marihuanę w ilości kilku porcji handlowych. Żaden z mężczyzn nie przyznał się, że środki te należą do niego. W związku z powyższym 31-latek i jego o dwa lata młodszy brat, kontynuowali dalszą podróż razem, ale już w kierunku policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Kilka dni później ten sam patrol dokonał kontroli dwóch mężczyzn siedzących w osobowej Hondzie pod jednym z siechnickich sklepów. Zachowanie jak się okazało również braci, zdradzało, że mogą mieć coś na sumieniu. Dłonie 35-letniego pasażera pojazdu zaczęły się mocno trząść, a on sam nie potrafił zapanować nad emocjami. Mężczyźni zapytani przez mundurowych o posiadanie środków zabronionych nic nie odpowiedzieli. Podejrzliwi funkcjonariusze sprawdzili pojazd i ponownie w schowku od strony pasażera ujawnili dwa woreczki strunowe z zawartością białego proszku oraz suszu roślinnego koloru zielonego. Analiza zabezpieczonych substancji wskazała na kolejno amfetaminę i marihuanę w łącznej ilości kilkunastu porcji handlowych. 35-latek i jego 41-letni brat trafili prosto do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Całej czwórce zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. O losie mężczyzn zadecyduje sąd.

st. sierż. Paweł Noga

 
Dodajesz odpowiedź do
Czy to pisał jakiś przedszkolak?
Człowieku tego nie da rady czytać.

sobota, 08.29 18:02 autor: kolo


Wasze komentarze

Czy to pisał jakiś przedszkolak?
Człowieku tego nie da rady czytać.

sobota, 29.08.2020 18:02:15 autor: kolo

wtorek, 26.1.2021 12:59
piątek, 22.1.2021 12:32
środa, 20.1.2021 12:04
piątek, 15.1.2021 14:29
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele