komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 25 listopada 2020

Erazma, Katarzyny

Policyjny pies pomógł odszukać zaginioną 90-latkę!

wtorek, 3.9.2019 08:00 , komentarze: 2 , odsłony: 1269
kategorie artykułu:

Tuż przed godziną 16:00 policyjny przewodnik psa służbowego i jego czworonożny partner otrzymali od Oficera Dyżurnego polecenie wyjazdu na akcję. 90-letnia kobieta miała wyjść z domu i nie powrócić. Policję o zdarzeniu powiadomiła zaniepokojona rodzina. Policjant w stopniu sierżanta sztabowego i jego owczarek belgijski imieniem Lonar wsiedli w radiowóz i ruszyli na miejsce zgłoszenia.

Dzień był wyjątkowo upalny, temperatura w cieniu dochodziła do 31 stopni Celsjusza. Są to trudne warunki do pracy dla policyjnego psa tropiącego, ale policjanci pamiętali o błąkającej się gdzieś 90-latce. Mogła wymagać pomocy medycznej, tym bardziej, że rodzina przekazała, że kobieta choruje. Lonar ruszył zatem z policyjnej bazy przewodników psów służbowych i jak zawsze cieszył się z wyjazdu na akcję.

Na miejscu przewodnik uzyskał odzież poszukiwanej kobiety i Lonar mógł zapoznać się z jej zapachem. W okolicy było sporo ludzi, również spacerujących z innymi psami. Ślady krzyżowały się i rozpraszały. Lonar jednak z tysięcy innych zapachów, potrafił wybrać ten konkretny. Szybko skręcił w blokowisko i prowadził swojego przewodnika przez podwórka. Razem przeszli kilka ulic, owczarek cały czas łeb trzymał blisko chodnika, wąchając zapachy. Po chwili doprowadził swojego przewodnika do starszej kobiety. Nie trzeba dodawać, że była to szukana kobieta. Była lekko zdezorientowana, ale nie potrzebowała pomocy medycznej. Niestety, zgubiła drogę, dlatego policjant i Lonar odprowadzili ją spokojnym spacerem do jej mieszkania. W domu czekała już na nią rodzina, wdzięczna za szybie odnalezienie kobiety. Po raz kolejny, policyjny pies patrolowo-tropiący spisał się perfekcyjnie. Lonar jest młodym psem ale już teraz przejawia duże umiejętności tropiące. Zapowiada się na to, że pomoże odszukać jeszcze nie jedną osobę.

/KMP Wrocław

 
Dodajesz odpowiedź do
Gratulacje dla pieska.

środa, 09.04 16:27 autor:


Wasze komentarze

Gratulacje dla pieska.

środa, 04.09.2019 16:27:51 autor:

Brawo Lonar (:
wtorek, 03.09.2019 12:23 autor:

wtorek, 24.11.2020 12:37
poniedziałek, 23.11.2020 12:26
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki