Handlowały podrabianym towarem na targowisku. Straty sięgają 100 tysięcy!

wtorek, 13.8.2019 14:25 1638 1

Ponad 100 tys. złotych wyniosły po oszacowaniu straty producentów odzieży, po tym jak wrocławscy policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą odwiedzili jedno z popularnych targowisk. Podrabiane kurtki, buty i okulary to tylko niektóre z zabezpieczonych towarów. Nieuprawnione używanie znaków towarowych jest przestępstwem, o czym powinni wiedzieć wszyscy sprzedawcy.

Funkcjonariusze wrocławskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wzięli pod lupę popularne targowisko. Policjanci zamierzali sprawdzić, czy nie dochodzi tam do sprzedaży rzeczy zabronionych lub obrotu podrobionymi towarami. Uwagę policjantów zwrócił towar wystawiony na dwóch stoiskach. Doświadczeni funkcjonariusze, zajmujący się na co dzień przestępstwami gospodarczymi, potrafią odróżnić oryginalny towar od tego podrabianego. Konsumenci nie zawsze mają tak wprawne oko i niestety dają się nabrać nieuczciwym sprzedawcom, przepłacając za podróbki.

Na dwóch stoiskach policjanci ujawnili odzież w postaci kurtek, bluz, spodni oraz paski, torebki, buty i okulary znanych światowych marek. Właścicielki stoisk zostały zatrzymane i przewiezione do budynku Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w celu wykonania dalszych czynności. W mieszkaniu jednej z kobiet policjanci ujawnili kolejne partie podrabianego towaru. Łącznie zabezpieczono 80 sztuk odzieży i akcesoriów. Kwota ujawnionych strat producentów została oszacowana na ponad 100 tys. złotych. Kobiety będą teraz musiały odpowiedzieć za nieuprawnione używanie znaków towarowych.

/KMP Wrocław

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
Stare handlary dadzą radę
środa, 14.08.2019 14:59
Stare handlary dadzą radę