komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

Terminale płatnicze w radiowozach – za mandat zapłacimy kartą?

poniedziałek, 22.1.2018 12:32 , komentarze: 11 , odsłony: 3080
kategorie artykułu:

Wyposażenie Policji w terminale POS to efekt współpracy Ministerstwa Przedsiębiorczości 
i Technologii oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR) w ramach ogólnopolskiego Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Do obsługi płatności bezgotówkowych w terminalach POS w Policji wybrane zostało Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService Sp. z o.o. Dzięki temu, za mandat np. za przekroczenie prędkości będziemy mogli zapłacić kartą lub BLIKIEM.

- Jak pokazuje badanie zatytułowane „Postawy Polaków wobec form płatności”1, 55 proc. respondentów deklaruje, że chce mieć możliwość płacenia mandatów bezgotówkowo – mówi Renata Zielińska, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Relacji z Klientami eService. - Możliwość regulowania mandatów kartą płatniczą ma duże znaczenie także dla obcokrajowców, którzy zgodnie z obowiązującymi przepisami, do tej pory byli zobligowani uiścić opłatę w polskiej walucie, w miejscu wykroczenia – dodaje.

Zgodnie z przepisami prawa, standardowa procedura polegała dotychczas na wystawieniu mandatu karnego przez funkcjonariusza Policji, a następie uregulowaniu kary przelewem lub wpłatą gotówkową na poczcie. Obecnie, w efekcie nowelizacji ustawy Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, po otrzymaniu mandatu za naruszenie przepisów drogowych będziemy mogli zdecydować o wyborze formy płatności – bezgotówkowo, z wykorzystaniem karty płatniczej lub BLIKA, którą przyjmą policjanci wyposażeni w terminale POS lub przyjmując mandat kredytowy. Od początku 2018 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu uruchomiono pilotażowo możliwość opłacania mandatów za pomocą kart płatniczych i płatności mobilnych. Pierwsze mandaty zostały już opłacone za pomocą kart.

- Celem Programu realizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz KIR jest popularyzowanie płatności bezgotówkowych w urzędach administracji publicznej wszystkich szczebli, 
a także w Policji drogowej - mówi Piotr Wichowski, Dyrektor Linii biznesowej płatności kartowe w KIR.

- Jako podmiot infrastruktury okołobankowej i zaufana strona trzecia, strategicznie traktujemy uczestnictwo w szeroko pojętych działaniach na rzecz promowania obrotu bezgotówkowego 
i digitalizacji procesów w gospodarce - dodaje Piotr Wichowski.

Trwa proces wyposażania radiowozów w 2 tys. terminali płatniczych, a policjanci przechodzą szkolenia z ich obsługi. Od lutego 2018 r. każdy radiowóz patrolu drogowego Policji będzie wyposażony w terminal POS i za mandat będziemy mogli zapłacić kartą lub BLIKIEM.

/informacja prasowa 

 
Dodajesz odpowiedź do
eservice robi dobrą robotę z promowaniem tych terminali. Chyba nigdy wcześniej nie pojawiało się ich w moim otoczeniu aż tyle terminali w krotkim czasie. Nawet pani z okolicznego warzywniaka wstawiła terminal. Ludzie nie byli świadomi tego, że koszty są tak małe i dlatego się opierali kupowaniu terminali.

czwartek, 07.05 11:42 autor: kakade


Wasze komentarze

Hmmm.... dobrze, że to wprowadzono, a tym bardziej, że to...
czwartek, 05.09.2019 10:21 autor: kogis
Fakt, terminale eservice są już wszędzie, ale akurat w radiowozach...
poniedziałek, 17.09.2018 11:37 autor: ketore
eservice robi dobrą robotę z promowaniem tych terminali. Chyba nigdy wcześniej nie pojawiało się ich w moim otoczeniu aż tyle terminali w krotkim czasie. Nawet pani z okolicznego warzywniaka wstawiła terminal. Ludzie nie byli świadomi tego, że koszty są tak małe i dlatego się opierali kupowaniu terminali.

czwartek, 05.07.2018 11:42:35 autor: kakade

I brawo za takie zmiany. Tak powinno być. Im mniej...
piątek, 22.06.2018 11:47 autor: zadkos
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
piątek, 4.12.2020 06:29
czwartek, 3.12.2020 15:55
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele