Odpowie za 46 przestępstw m.in. kradzieże i włamania, a także znęcanie się nad zwierzęciem

poniedziałek, 18.5.2020 18:56 1093 0

Policjanci z komisariatu na wrocławskich Krzykach namierzyli i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne przestępstwa przeciwko mieniu. 35-latek przebywający na terenie miasta kradł głównie telefony i rowery, a także przedmioty pozostawiane przez właścicieli w zaparkowanych pojazdach. Działając w tej sprawie funkcjonariusze odzyskali już dwa markowe jednoślady o wartości 2.7 tys. złotych. Mężczyzna natomiast trafił do aresztu, gdzie z uwagi na swoje przestępcze działania, spędzi co najmniej kilka lat. Czyny o które jest podejrzany, zagrożone są kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław - Krzyki, działając z funkcjonariuszami pionu kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej, zatrzymali 35-letniego mężczyznę w związku z licznymi kradzieżami mienia oraz włamaniami. Zgromadzone przez policjantów materiały dowodowe potwierdziły, że sprawca włamywał się i kradł pozostawianie w samochodach przez właścicieli mienie, a także rowery, telefony komórkowe i inne przedmioty wartościowe. Podczas kradzieży stosował również metodę na tzw. ,,wyrwę’’.

Okazało się również, że mężczyzna ten wykorzystywał skradzione karty płatnicze. Robił dla siebie zakupy i płacił za nie zbliżeniowo. 

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, udowodnili podejrzanemu dokonanie 46 różnego rodzaju przestępstw na terenie miasta.

35-latek usłyszał już zarzuty m.in. za włamania, kradzieże mienia oraz za znaczenie się nad psem, którego wcześniej przygarnął.

Działając operacyjnie, funkcjonariusze odzyskali już dwa markowe jednoślady o łącznej wartości 2.7 tys. złotych.

O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd, ale trafił już do więzienia, gdzie spędzi teraz co najmniej 4 lata, z uwagi na wcześniej popełnione przestępstwa. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz