Od lat wierny Gwardii! Łukasz Lubaczewski pozostaje we Wrocławiu

środa, 21.7.2021 13:00 180 0

Łukasz Lubaczewski to kolejny zawodnik, który będzie reprezentował barwy Gwardii Wrocław w nadchodzącym sezonie 2021/2022. Dla przyjmującego wrocławian będzie to jedenasty sezon w zespole.

W ostatnich sezonach trudno było sobie wyobrazić zespół Gwardii bez Łukasza Lubaczewskiego. To wychowanek klubu, wiele lat związany z wrocławską siatkówką, pamiętający mecze jeszcze na poziomie drugoligowym, w legendarnej hali przy ulicy Krupniczej. Po kilku sezonach w Nysie wrócił do Wrocławia, już na pierwszoligowy grunt i jest znaczącą postacią w planach powrotu do PlusLigi. Zawodnik jest świadomy celu, jaki stoi przed Gwardzistami.

- Będzie to mój jedenasty sezon w barwach Gwardii Wrocław. Biorąc pod uwagę wzmocnienie składu na każdej z pozycji w tym sezonie, moim celem na nowe rozgrywki będzie indywidualny rozwój siatkarskich umiejętności i walka o miejsce w podstawowej szóstce. Celem jest też osiągnięcie wspólnie z całym zespołem awansu do PlusLigi - mówi Łukasz Lubaczewski.

Prezes klubu, Łukasz Tobys, podkreśla, że na wychowankach - takich jak Lubaczewski - opiera się tożsamość Gwardii Wrocław: - Łukasz jest naszym wychowankiem, więc cieszymy się, że kontynuuje swoją drogę u nas. Obie strony chcą walczyć o PlusLigę, więc łączy nas wspólny cel. Wielokrotnie udowadniał, że jest mocnym ogniwem klubu. Mamy przekonanie, że posiadanie rodowitego wrocławianina w klubie to duży przywilej. Oddaje on serce dla swojego klubu. To wrocławska tożsamość, która jest dla nas bardzo ważna - podkreśla Tobys.

Łukasz Lubaczewski

Data urodzenia: 23.12.1992
Pozycja: przyjmujący
Kariera:
Gwardia Wrocław - 2009 - 2011
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - 2011 - 2012
Gwardia Wrocław - 2012 - 2016
Stal Nysa - 2016 - 2018
Gwardia Wrocław - 2018 - nadal
Zasięg w bloku: 323 cm
Zasięg w ataku: 345 cm

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)