Ochroniarze krzyknęli "łapać złodzieja". Policjant w czasie wolnym od służby ruszył w pościg i zatrzymał mężczyznę

czwartek, 16.6.2022 10:48 405 0

Funkcjonariusz z leśnickiego komisariatu robił zakupy w jednej z wrocławskich galerii handlowych. Gdy usłyszał jak ochrona jednej z drogerii krzyczy „łapać złodzieja” natychmiast zareagował. Ruszył w pościg za złodziejem, którego po chwili zatrzymał. Policjant udaremnił próbę kradzieży kosmetyków o wartości blisko 1200 zł.

Wrocławscy policjanci wielokrotnie udowadniali, że policjantem jest się przez całą dobę, a reagowanie na czyny niezgodne z prawem nawet w czasie wolnym od służby jest czymś naturalnym.

Mł. asp. Damian Grzegorczyk, który swoją codzienną służbę pełni na stanowisku dzielnicowego w Komisariacie Policji Wrocław-Leśnica, będąc w czasie wolnym od służby, nie pozostał obojętny na sytuację, której był bezpośrednim świadkiem.

Funkcjonariusz w trakcie zakupów w jednej z wrocławskich galerii handlowych usłyszał jak ochrona drogerii krzyczy „łapać złodzieja”. Zareagował natychmiast i gdy tylko dostrzegł wybiegającego ze sklepu mężczyznę ruszył za nim w pościg. Szybko skrócił dystans, który ich dzielił i już po chwili zatrzymał złodzieja.

Następnie dobiegli ochroniarze, którzy zaalarmowali o próbie kradzieży. Gdy razem wrócili do sklepu, wyceniono odzyskane kosmetyki. Złodziej próbował ukraść perfumy o wartości blisko 1200 zł.  Nie wiedział tylko, że trafi na naszego kolegę, który nie przejdzie obojętnie obok żadnego zachowania niezgodnego z prawem.

KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)