Obóz #uMagica – piłkarze Śląska trenują w Austrii

piątek, 26.1.2024 14:22 239 0

Po blisko dwunastu dniach spędzonych w Chorwacji, czas na drugą część zgrupowania przed rundą wiosenną sezonu 2023/2024. Piłkarze Śląska Wrocław w czwartek dotarli do Salzburga, gdzie będą trenować do soboty, a zwieńczeniem tego krótkiego okresu będzie sparing z RB Salzburg.

Sztab szkoleniowy WKS-u przyzwyczaił już na tym zgrupowaniu, że nie ma odpuszczania, a treningi są przeprowadzane każdego dnia. Nie inaczej było w czwartek, bo zanim wrocławianie udali się w dalszą podróż, na boisku w Umag odbyli intensywną jednostkę.

- Na pewno był to okres bardzo ciężkiej pracy, mieliśmy praktycznie codziennie po dwie jednostki treningowe. Dzisiaj to taka wisienka na torcie, bo odbyliśmy mocny trening na takim zmęczeniu. Gdzieś te treningi się nawarstwiają, zmęczenie jest, ale o to chodzi w okresie przygotowawczym. Ważna rzecz to też jest to, że wszyscy kończymy w dobrym zdrowiu, praktycznie bez urazów - mówił po zajęciach obrońca WKS-u, Martin Konczkowski.

Po treningu szybki powrót do hotelu, pakowanie się, obiad i... można było ruszać w dalszą trasę. Sposoby na zabicie czasu podczas podróży są różne - jedni czytają książki, inni stawiają na muzykę czy inną rozrywkę.

Piłkarze Śląska do hotelu w Salzburgu dotarli w czwartek wieczorem, a od piątku kontynuują pracę na treningach. Zwieńczeniem austriackiej części zgrupowania będzie mecz sparingowy z silnym rywalem, jakim jest RB Salzburg. Spotkanie to zaplanowano na sobotę, na godzinę 14.

fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)