Nowości w programie „Nasz Wrocław” – coraz więcej bezpłatnych atrakcji i nowych funkcjonalności

czwartek, 2.12.2021 15:33 297 0

Już od 6 grudnia, w ramach miejskiego programu „Nasz Wrocław”, bezpłatnie odwiedzimy nowe atrakcje. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z darmowego wejścia do Centrum Historii Zajezdnia i na mecz Panthers Wrocław. To nie koniec nowości  aplikacja "Nasz Wrocław" przyda się również przy okazji wizyt w bibliotekach. Będzie również niezbędna w przyszłorocznym naborze do miejskich przedszkoli.

Z programu „Nasz Wrocław” korzysta już ponad 180 tys. mieszkańców Wrocławia. Tylko w tym roku konto założyło blisko 91 tysięcy osób.
– Rozliczanie PIT we Wrocławiu to forma wsparcia miasta, w którym żyjemy i  z którego usług na co dzień korzystamy. W związku z tym mieszkańcy mogą  liczyć na  9 bezpłatnych wejść rocznie do wrocławskich atrakcji i zniżki u ponad 50 partnerów programu. Wystarczy zarejestrować się w programie „Nasz Wrocław” i aktywować status podatnika– mówi Marcin Urban, skarbnik Wrocławia. – Z promocji skorzystają osoby dorosłe, posiadające indywidualne konto w systemie, którzy potwierdzili fakt rozliczenia PIT za ubiegły rok we Wrocławiu.

W ramach kończącej się edycji darmowych wejść do wrocławskich atrakcji, w ciągu ostatniego roku mieszkańcy skorzystali z blisko 65 tys. kuponów. Najpopularniejszymi atrakcjami były: ZOO Wrocław (ponad 39 tys. wejść), Aquapark (blisko 14 tys. wejść) oraz Hydropolis (ponad 9,2 tys. wizyt). Dzięki darmowym wejściom w ramach programu „Nasz Wrocław” mieszkańcy zaoszczędzili łącznie w ostatnim roku ok. 3 mln zł. Nowością w kolejnej odsłonie programu będzie bezpłatne wejście na mecz Panthers Wrocław. Klub zaprasza na mecze w przyszłym sezonie i liczy na to, że „Nasz Wrocław” pomoże w promocji futbolu amerykańskiego we Wrocławiu.

– „Nasz Wrocław” zachęca wrocławian do odkrywania naszego miasta, aktywnego spędzania czasu oraz uczestnictwa w życiu jego mieszkańców. Nie mogło w takim razie zabraknąć Panthers Wrocław, młodej, ale bardzo ambitnej organizacji, która chce zaprezentować wrocławianom świat sportów amerykańskich. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli okazję razem zrobić wiele ciekawych akcji – podkreśla Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Na nowych gości czekać będzie również Centrum Historii Zajezdnia:

– Z radością witamy tę inicjatywę! Wciąż staramy się odbudować frekwencję do poziomu z czasów "przedcovidowych". To znakomity pomysł i nie mam wątpliwości, że spotka się z zainteresowaniem wielu zwiedzających! – mówi Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.
W nowej edycji akcji Darmowe Wejścia, do 30 listopada 2022 r. mieszkańcy będą mogli jednorazowo odwiedzić 9 partnerów programu. Łączna wartość bezpłatnych wejściówek dla jednej osoby to ponad 200 zł. Uwzględniając także zniżki, dzięki karcie można zaoszczędzić rocznie nawet ponad 400 zł.
·        Aquapark – 2-godzinne wejście do strefy rekreacji dla osoby dorosłej,
·        Zoo Wrocław – bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej,
·        Hydropolis – bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej,
·        Hala Stulecia – bilet wstępu na zwiedzanie Visitor Center dla osoby dorosłej,
·        Pływalnia Orbita – 1-godzinne wejście dla osoby dorosłej,
·        Tarczyński Arena Wrocław – wejście na lodowisko lub zwiedzanie stadionu dla osoby dorosłej (możesz bezpłatnie skorzystać tylko z 1 z 2 dostępnych atrakcji),
·        WKS Śląsk Wrocław – bilet wstępu na mecz piłkarski dla osoby dorosłej (sektor rodzinny),
·        Panthers Wrocław – bilet wstępu na mecz futbolu amerykańskiego dla osoby dorosłej (sezon rozpoczyna się w czerwcu 2022 r.)
·        Centrum Historii Zajezdnia – bilet normalny na wystawę główną „Wrocław 1980–2016” dla osoby dorosłej

Korzystaj z karty bibliotecznej w aplikacji Nasz Wrocław

Nowością jest również możliwość dodania do swojego konta w aplikacji Nasz Wrocław wirtualnej karty bibliotecznej. Każdy, kto ma w swoim telefonie zainstalowaną aktualną wersję aplikacji Nasz Wrocław może zgłosić się do filii MPB im. Tadeusza Różewicza i poprosić o dodanie karty bibliotecznej do swojego konta. To opcja, z której można korzystać niezależnie od tego, czy status podatnika w aplikacji jest aktywny czy już wygasł.
W myśl idei less waste, wybierając wirtualną kartę biblioteczną, czytelnik rezygnuje z jej plastikowego odpowiednika. Co ważne, możliwość "podpięcia" karty bibliotecznej pod aplikację Nasz Wrocław mają wszyscy posiadacze konta w aplikacji Nasz Wrocław - również ci, którzy nie rozliczają się we Wrocławiu.

Nasz Wrocław nowym kryterium w rekrutacji do przedszkoli

Nowym kryterium, które obowiązywać będzie od najbliższej rekrutacji, jest posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie „Nasz Wrocław”. Zastąpi ono dotychczasowe oświadczenie rodzica o rozliczeniu PIT we Wrocławiu za rok poprzedzający rekrutację.
Za posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie „Nasz Wrocław” uzyskać będzie można 50 punktów. Tym samym, stanie się ono najważniejszym kryterium w rekrutacji.
– Wprowadzenie nowego kryterium, związanego z aktywnym statusem podatnika w programie „Nasz Wrocław”, będzie premiować rodziny rozliczające PIT we Wrocławiu, znacząco ułatwi weryfikację wniosku, a przez to usprawni pracę przedszkoli oraz przygotowanie dokumentów rekrutacyjnych – mówi Marcin Miedziński, Zastępca Dyrektora w Wydziale Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

O programie Nasz Wrocław

Nasz Wrocław to program miejski skierowany do mieszkańców Wrocławia, którzy rozliczyli w mieście swój PIT. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej lub w aplikacji i podać wymagane dane takie jak imię, nazwisko, PESEL czy adres e-mail. Aby skorzystać z przysługujących benefitów, użytkownicy muszą aktywować status podatnika wpisując numer referencyjny UPO, znajdujący się w portalu e-Urząd Skarbowy.
Z konta pełnoletniego użytkownika skorzystają także jego dzieci. Do 12. roku życia będą robić to razem z rodzicem, natomiast od 13. do 18. roku życia każdy młody mieszkaniec Wrocławia może otrzymać subkonto.

Osoby, które uzyskały status podatnika, mają dostęp do wszystkich funkcjonalności programu:
·        darmowych wejść do 9 wrocławskich instytucji
·        zniżek u ponad 50 Partnerów programu reprezentujących dziedziny sportu, kultury, gastronomii czy rozrywki
·        tańszych biletów okresowych imiennych na komunikację miejską we Wrocławiu
·        biletów miesięcznych MPK za 1zł w specjalnej taryfie Nasz Wrocław Kolej
·        możliwości korzystania z wirtualnej karty czytelnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Status Podatnika jest przyznawany na 2 lata. Po upływie jego ważności należy ponownie potwierdzić fakt rozliczenia podatku dochodowego we Wrocławiu. Jako nośniki danych służące do weryfikacji użytkownika wykorzystywane są karty miejskie Urbancard, karta plastikowa Nasz Wrocław z kodem QR oraz aplikacja Nasz Wrocław.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)