komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 30 października 2020

Zenobii, Przemyslawa

Nowoczesna hala dla samochodów ciężarowych we "wrocławskiej samochodówce" [FOTO]

czwartek, 26.9.2019 18:09 , komentarze: 0 , odsłony: 963
kategorie artykułu:

W Zespole Szkół nr 2 przy ul. Borowskiej 105 we Wrocławiu w ręce przyszłych mechaników została oddana nowoczesna hala warsztatowa dla samochodów ciężarowych. Jest to pierwsza tego typu inwestycja na Dolnym Śląsku. 
Dzięki zajęciom prowadzonym w nowej hali, podniesie się nie tylko poziom wiedzy na temat obsługi samochodów ciężarowych, ale przede wszystkim poziom umiejętności praktycznych. Dodatkowo w szkole zostanie poszerzona oferta edukacyjna - powstanie klasa patronacka w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych – samochody ciężarowe, autobusy. Działania te podniosą kompetencje i kwalifikacje uczniów, a także konkurencyjność absolwentów "wrocławskiej samochodówki" w branży motoryzacyjnej. 
- Od kilku lat pracujemy nad tym, żeby doprowadzić do renesansu szkolnictwo branżowe. Duże zainteresowanie młodzieży właśnie tą szkołą świadczy o tym, że tutaj jakość nauczania jest na odpowiednio wysokim poziomie. Nowa hala jest dopełnieniem oferty przygotowanej przez tę placówkę - powiedział podczas spotkania Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - To kolejny dowód na to, że Wrocław inwestuje w edukację - dodał prezydent. 
Inwestycja była współfinansowana z funduszy unijnych. 

Dane techniczne obiektu: 

- powierzchnia zabudowy wraz z zapleczem technicznym : 199,0 m2 
- powierzchnia użytkowa hali wraz z zapleczem technicznym : 175,92 m2 
- powierzchnia stanowiska do mycia podzespołów i powłoki lakierniczej nadwozia samochodu: 60,0 m2 
- kubatura obiektu : 1261,7 m3 
- wysokość hali w świetle : 5,75 m 
- wysokość zaplecza technicznego : 3,05 m 

Zespół Szkół nr 2 przy ul. Borowskiej współpracuje w zakresie wymiany młodzieży i nauczycieli ze szkołą o podobnym profilu w Hameln (Niemcy). Ponadto współpracuje z firmami: Duda – cars S.A. Poznań, Grupa Wróbel Wrocław, POL-MOTORS Sp. z o.o, Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o, Przedsiębiorstwo Grupy Daimler, Uni-Truck Sp. z o.o, Bravo Auto Serwis, Termo System Katowice. W szkole co roku organizowane jest Forum Zawodowe, podczas którego wypracowywane są zasady współpracy z pracodawcami i innymi partnerami szkoły, wymiany wiedzy i doświadczeń zawodowych pomiędzy uczestnikami forum oraz wymiana „dobrych praktyk”. 

 

Wasze komentarze

czwartek, 29.10.2020 10:22
środa, 28.10.2020 09:05
piątek, 23.10.2020 11:48
środa, 21.10.2020 09:11
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele