komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 23 stycznia 2021

Ildefonsa, Rajmunda

Nowe życie autobusowej tapicerki. Teraz ogrzeje bezdomne zwierzęta

piątek, 27.11.2020 14:41 , komentarze: 0 , odsłony: 590
kategorie artykułu:

Niezwykłą pasję posiada jedna z pracownic wrocławskiego MPK. Pani Justyna miłość do zwierząt połączyła z popularną ostatnio ideą „zero waste”, czyli niemarnowania surowców. Ze ścinek z tapicerki wykonała ciepłe posłania dla podopiecznych wrocławskiego schroniska.

Pani Justyna pracuje w Dziale Logistyki MPK, w zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej. Tam – oprócz myjni, stacji paliwowej czy hal warsztatowych – działa tapicernia, która odpowiada za obijanie siedzeń w autobusach odpowiednim materiałem. Do tego celu nie da się jednak wykorzystać całej tkaniny – zawsze powstaną jakieś ścinki. Zwykle trafiały one do utylizacji jako odpad, ale pomysłowa pracownica MPK wykonała z nich 20 wygodnych posłań dla psów i kotów z wrocławskiego schroniska.

– Razem z mężem bardzo kochamy zwierzęta, sami mamy psa ze schroniska – mówi pani Justyna. – Chcieliśmy, aby psom i kotom ze schroniska było trochę cieplnej i przytulniej. Wiemy, że zima potrafi dać im w kość.

Całą pracę na rzecz zwierząt pani Justyna wykonała w swoim wolnym czasie. Pomagał jej w tym mąż, który reperował maszynę do szycia.

– Zawsze powtarzam, że MPK to nie tylko autobusy, tramwaje czy torowiska, ale przede wszystkim ludzie – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Jestem dumny, że nasza załoga składa się z takich osób, jak pani Justyna i pan Zbyszek. Nie tylko wrażliwych na los zwierząt i środowiska, ale też niezwykle pomysłowych.

Przygotowane posłania trafiły do schroniska dla zwierząt przy ul. Ślazowej

– Zima to ciężki czas dla naszych zwierząt – mówi Lidia Salata, dyrektorka TOZ Schroniska we Wrocławiu. – Staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki, ale nadal jest to schronisko, a więc miejsce zupełnie inne niż wygodna kanapa w kochającym domu. Na wagę złota jest zatem wsparcie w postaci kocyków czy ręczników, dzięki którym chronimy zwierzęta przed chłodem. Przywiezione legowiska od razu spodobały się zarówno nam, jak i podopiecznym. Są wygodne i bardzo estetyczne. Bardzo dziękujemy za wsparcie!

Warto przypomnieć, że MPK Wrocław – jako przewoźnik – wspiera różne inicjatywy społeczne m.in. takie na rzecz ochrony środowiska. Na przykład od niedawna, w ramach walki z nadmierną produkcją plastiku, nie kupuje już swoim kierowcom i motorniczym butelkowanej wody. Zamiast tego – oferuje czystą i zdrową kranówkę ze specjalnych automatów, którymi mogą oni napełnić wielorazowe butelki otrzymane dzięki współpracy MPK i wrocławskich wodociągów.

 

Wasze komentarze

czwartek, 21.1.2021 14:17
czwartek, 21.1.2021 13:54
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele