komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 10 kwietnia 2020

Michala, Makarego


Nowe nazwiska w line-upie WROsoundu

poniedziałek, 9.3.2020 09:51 , komentarze: 0 , odsłony: 297
kategorie artykułu:

Długo wyczekiwany powrót na scenę i występ jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej. Tomasz Makowiecki i Jacek Sienkiewicz dołączyli do programu wrocławskiego festiwalu.

Tomasz Makowiecki, który niedawno ogłosił powrót do regularnej działalności wydawniczej i koncertowej, do Wrocławia przywiezie znane utwory, ale także nowe kawałki, które znajdą się na kolejnym albumie artysty. Makowiecki jest obecny na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku. Ma na koncie 5 studyjnych albumów i udział w kilkudziesięciu wydarzeniach i projektach muzycznych. Był wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportu Polityki. W lutym na serwisy streamingowe trafił „Moizm“, czwarty i dotychczas najbardziej bezkompromisowy oraz osobisty album trójmiejskiego artysty – krążek oryginalnie wydano w 2013 roku. Ta, od dawna niedostępna na rynku, płyta ukazała się wzbogacona o singiel „Ciało” –  cover zespołu Republika, który artysta wykonywał podczas koncertów promujących „Moizm“.

Na fanów bezkompromisowych elektronicznych dźwięków czeka występ Jacka Sienkiewicza, bez wątpienia jednego z pionierów polskiej sceny elektronicznej ostatnich dwóch dekad. Zaczynając od wczesnych brzmień acid i rave, a w ostatnich latach skłaniając się ku zaawansowanym, dźwiękowym eksperymentom, jest autorem kilku albumów i ponad 50 winylowych singli, których zawartość rozpięta jest pomiędzy typowo imprezowymi techno produkcjami a abstrakcyjnymi ambientowymi impresjami. Od 1999 prowadzi swoją wytwórnię Recognition, za pośrednictwem której odkrywa i promuje nietuzinkowych polskich artystów.  W ostatnich latach Jacek rozwija także projekty interdyscyplinarne, jak improwizowane koncerty, instalacje czy innowacyjne prace wideo, jak również eksperymentalne kompozycje nawiązujące do muzyki współczesnej, w tym reinterpretacje kompozytorów związanych ze słynnym Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia.

Muzycy zasilą sobotni (18 lipca) zestaw artystów trzydniowej imprezy. Festiwal w tym roku znacznie powiększył swój line-up, dlatego organizatorzy ze Strefy Kultury Wrocław zdecydowali się na przygotowanie dwóch scen – jedna stanie na placu Społecznym, druga w podwórku Impartu. Łącznie 16 polskich i zagranicznych artystów wystąpi w tym roku na WROsoundzie – w tym większość z premierowym materiałem.

Dotychczasowy line-up prezentuje się następująco:

17 lipca

Tycho, HVOB live, Coals, Meek, Oh Why?, Biały Tunel, Syny

18 lipca

Thylacine, Tomasz Makowiecki, Jacek Sienkiewicz, Baasch, MIN t

19 lipca 

Koncert zamknięcia: WOODKID

 

WROsound 2020

17-19 lipca

plac Społeczny, Wrocław

 

Wasze komentarze

piątek, 27.3.2020 11:13
czwartek, 26.3.2020 12:03
poniedziałek, 23.3.2020 13:53
poniedziałek, 23.3.2020 09:27
piątek, 20.3.2020 09:14
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele