komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 23 września 2018

Tekli, Boguslawa

Nowa Papiernia: Grażyna Wolszczak przyłącza się do święta książki

czwartek, 7.6.2018 14:00 , komentarze: 0 , odsłony: 330
kategorie artykułu:

Już w sobotę  Europejska Noc Literatury zagości w wielu miejscach Przedmieścia Oławskiego, w tym również w tych nietypowych. Za jedną ze scen posłuży patio Nowej Papierni - kultowego miejsca, które starej fabryce dało drugie życie. 

Tematem organizowanej przez Strefę Kultury Wrocław 7 edycji Europejskiej Nocy Literatury będzie problem wyobcowania. 10 znakomitych osobowości zinterpretuje fragmenty najciekawszych przykładów współczesnej prozy. Każdy z artystów pojawi się w innym zakątku Przedmieścia Oławskiego, czytając zebranym jedną z 10 lektur wybranych szczególnie na tę okazję. 

Na uczestników spotkania w Nowej Papierni w sobotę, 9 czerwca czekać będzie Grażyna Wolszczak, znana i lubiana dzięki licznym rolom teatralnym i filmowym. Na terenie patio wśród zrewitalizowanych historycznych zabudowań aktorka odczyta fragment książki „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry” brytyjskiej autorki Reni Eddo-Lodge. Czytania rozpoczną się o 18.00 i odbywać się będą co pół godziny, tak, by każdy miał możliwość wysłuchać aktorki z bliska. Całość potrwa do godz. 22.30. Miłośnicy książek będą mieli możliwość zrelaksować się na leżakach i siedzeniach z palet. Piknikowy charakter imprezy uzupełni stoisko Etno Cafe. 

 Zainteresowani udziałem nie muszą się zapisywać - wystarczy przyjść i poczekać na nowe czytanie. - Niezmiernie cieszymy się, że patio Nowej Papierni na jeden dzień stanie się sceną promocji współczesnej prozy. Europejska Noc Literatury to jedno z najważniejszych wydarzeń w kulturalnym kalendarzu Wrocławia – mówi Ewa Skibińska, dyrektor marketingu RED Real Estate Development.

Nowa Papiernia to inwestycja wielokrotnie nagradzana na arenie międzynarodowej. Zlokalizowany na Przedmieściu Oławskim projekt wsławił się rewitalizacją historycznie ważnych dla Wrocławia budynków z końca XIX wieku oraz ich adaptacją na nowoczesne lokale mieszkalne. Efekt docenili eksperci z branży architektonicznej i budowlanej: Polski Związek Firm Deweloperskich przyznał Nowej Papierni tytuł "Najlepszego projektu Mieszkaniowego 2012-2015". Kompleks otrzymał tytuł „Najlepszej Architektury Budynku Wielorodzinnego” dla regionu Europy przyznawany przez International Property Awards. Ultra Nova to drugi etap rozwoju Nowej Papierni. Zakończenie drugiego etapu inwestycji planowane jest na IV kwartał 2018 roku. Nowoczesne apartamenty i oryginalne lofty w najwyższym standardzie są personalizowane – najemcy sami, we współpracy ze stylistą wnętrz, wybierają styl wykończenia spośród kilkunastu designerskich wariantów. Usługa  przewidziana jest w cenie wybranych apartamentów.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 10 godz temu
piątek, 21.9.2018 08:00
czwartek, 20.9.2018 06:00
biura do wynajęcia
części Samsung
monitoring GPS
Sklep AZE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Wypożyczalnia osuszaczy
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki