Nowa gitara Michała Zygmunta. Jak brzmi Odra Miku Lapsteel?

poniedziałek, 11.7.2016 10:08 1187 0

Jeżeli pamiętacie Michała Zygmunta, który z nadodrzańskich drzew tworzy oryginalne gitary – to spieszymy donieść, że powstał kolejny niezwykły instrument z serii Odra Guitars – Odra Miku Lapsteel. Kto jednak nie zna historii okołoodrzańskich dźwięków, może zaraz o tym tutaj poczytać.

Odra Miku Lapsteel – nowa gitara projektu kompozytora Michała Zygmunta, wykonana przez Miku, kreatywnego twórcę instrumentów strunowych, ma formę lap steel i powstała ze starego wodowskazu, odnalezionego przez bosmana portu Ścinawa w odrzańskiej szopie. To dwugryfowa, unikatowa maszyneria. Jej pierwszy gryf ma sześć strun, a drugi jest jednostrunowym basem (struna fortepianowa) o menzurze 100 cm. Inne parametry: menzura 30 cali + 1000 mm, oryginalny Flatpup Sixtus Humbucker Pickup, Miku Tremolololo B string, płynna regulacja obrotów silnika grającego na strunie fortepianowej, dwa niezależne tory sygnału.

Oto, jak brzmi najnowsze „dziecko” spółki Zygmunt & Miku podczas letniej sesji nagraniowej w zabytkowej Wieży Ciśnień w Lesznie. Kompozycja Michała Zygmunta, wykonana na Odra Miku Lapsteel, to brzmienie odrzańskich wód w niezwykłej akustyce zabytkowego wnętrza.

Inne profesjonalne instrumenty znad Odry są do obejrzenia, i posłuchania, na stronie Odra Guitars. Takie gitary są nieosiągalne w tradycyjnych sklepach, również ich techniczne rozwiązania są nie do znalezienia w instrumentach produkowanych seryjnie. Świetnie się prezentują, a w ich brzmieniu wyczuwalny jest lokalny, odrzański koloryt. Tak jak w przypadku gitary rezofonicznej Karina, ręcznie wykonanej z drzew rosnących nad Odrą – jej korpus powstał ze świerku, a top z wiązu. Posłuchajcie.

źródło: Wrocław pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)