Nowa formuła Mikrograntów w 2018 roku

czwartek, 8.2.2018 10:00 657 0

Trzy rodzaje naborów dla trzech różnych grup odbiorców, ponad sto projektów w roku i jedna, wspólna marka. Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella zapraszają do udziału w nowej odsłonie Mikrograntów – programu łączącego trzy inicjatywy wspierające aktywności mieszkańców Wrocławia. Pierwszy nabór rozpocznie się 1 marca.

W 2017 roku przy wsparciu mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, w mieście pojawiło się ponad sto różnorodnych projektów na rzecz lokalnych społeczności. W tym roku trzy programy łączą swoje działania i zasoby. – Chcemy jeszcze mocniej wykorzystać potencjał i energię, jaką przez ostatnie lata wytworzyli mieszkańcy miasta. Takie rozwiązanie doskonale wpisuje się w długoletnią strategię rozwoju kultury w naszym mieście, nad którą intensywnie pracowaliśmy w ostatnim roku – zapowiada Jacek Sutryk, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia.

Nabory w ramach ogólnomiejskich Mikrograntów skierowane będą do trzech różnych grup odbiorców. Osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe oraz grupy młodzieżowe będą mogły zrealizować w tym roku łącznie ponad sto projektów o charakterze lokalnym. Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. – Pracując wspólnie i dzieląc się naszymi doświadczeniami, jesteśmy w stanie jeszcze bliżej współpracować z chętnymi do działania na rzecz swojego otoczenia wrocławianami. W dłuższej perspektywie udział w programie podnieść ma także ich kompetencje kulturotwórcze – mówi Dominika Kawalerowicz, Zastępczyni Dyrektora Strefy Kultury Wrocław ds. Programowych. Dzięki współpracy z Biurem ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia dodatkowe wsparcie otrzymają również działania realizowane w miejscach powstałych w latach 2014-2018 w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach Mikrograntów w 2018 roku zostaną zorganizowane trzy nabory: 1-15 marca, 1-15 maja i 1-15 września, które podzielone zostały na trzy, równolegle do siebie działające, ścieżki: Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych, Mikrogranty dla organizacji pozarządowych (do 5 lat działalności) i Mikrogranty młodzieżowe.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)