Nowa dywizja Michael Page we Wrocławiu

piątek, 9.8.2019 14:30 808 0

Michael Page utworzył dywizję Sales & Marketing we Wrocławiu. Jest to jeden z kluczowych obszarów biznesowych dla firmy, a działy odpowiadające za rekrutacje specjalistów z zakresu marketingu i sprzedaży już od wielu lat funkcjonują w Warszawie i Katowicach. Jest to też odpowiedź na potrzeby lokalnego rynku. Pracodawcy z Dolnego Śląska coraz częściej poszukują profesjonalistów z obszaru sprzedaży i marketingu, a jednocześnie brakuje firm specjalizujących się w tego typu rekrutacjach.

Specyfika dolnośląskiego rynku

Zarówno Wrocław, jak i Katowice są polskim zagłębiem produkcyjnym, dlatego wymagania wobec kandydatów są tam inne niż w pozostałych regionach. Dolnośląska dywizja Sales & Marketing Michael Page skupia się więc na rekrutacjach kadry managerskiej, a głównymi klientami są firmy z sektora produkcyjnego. Poszukują one fachowców z wykształceniem technicznym, którzy jednocześnie posiadają miękkie kompetencje sprzedażowe. Podobnie jest w przypadku stanowisk marketingowych, np. Product Manager musi łączyć wiedzę marketingową ze znajomością i rozumieniem produktu, który bardzo często jest skomplikowany technologicznie. Trudno jest znaleźć takich kandydatów, gdyż są to osoby po studiach technicznych, posiadające jednocześnie doświadczenie oraz kompetencje kluczowe dla sprzedaży i marketingu, czyli np. cechują się elastycznością, komunikatywnością czy łatwością nawiązywania relacji. Pracodawcy oczekują również umiejętności raportowania macierzowego oraz biegłej znajomości języków – najczęściej angielskiego lub niemieckiego i coraz częściej rosyjskiego.

Na dolnośląskim rynku pracy można dostrzec duże zapotrzebowanie na osoby ze specjalistycznym wykształceniem technicznym, których kompetencje odpowiadają obszarowi marketingu i sprzedaży. Wynika to z faktu, że takich kandydatów jest niewiele, a rekrutacja na te stanowiska jest skomplikowana i wieloetapowa. Dobrzy specjaliści z dziedziny Sales & Marketing potrafią pracować dla jednego pracodawcy latami. Nie szukają proaktywnie zatrudnienia – to raczej ono ich szuka. Stale zasypywani są nowymi ofertami, dlatego przekonanie ich do zmiany wymaga specjalistycznego podejścia – mówi Marcin Kunicki, Senior Consultant, który odpowiada za rozwój Dywizji Sales & Marketing Michael Page we Wrocławiu.

Jak znaleźć odpowiednich kandydatów?

Aby znaleźć odpowiednich kandydatów na stanowiska w obszarze Sales & Marketing dla branż produkcyjnych, warto przygotować się na rozbudowane działania rekrutacyjne. Wskazane są regularne kontakty z rekruterem, który, dzięki analizie potrzeb klienta, będzie w stanie zdefiniować wymagania wobec przyszłych pracowników oraz znaleźć osobę najbardziej odpowiednią na dane stanowisko. W takich rekrutacjach stosuje się przede wszystkim bezpośredni kontakt z kandydatami, gdyż bardzo rzadko odpowiadają oni na opublikowane ogłoszenia. Ocena kompetencji miękkich powinna być oparta na pogłębionym wywiadzie behawioralnym i case study bazującym na doświadczeniu kandydata, na podstawie którego analizujemy sposób jego pracy i radzenia sobie z daną sytuacją. Proces myślenia możemy sprawdzić poprzez zlecenie wykonania kreatywnego, abstrakcyjnego zadania.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)