Niezwykłe pokazy karmienia w Afrykarium

środa, 7.1.2015 14:04 7763 1

Teraz każdy może zobaczyć, jak karmi się rekiny, płaszczki czy mureny we wrocławskim Afrykarium!

Karmienie odbywa się w każdy poniedziałek, środę i piątek o godzinie 13:00. Najlepiej pojawić się wtedy przed główną szybą tego zbiornika i obserwować, jak szybko i sprawnie ryby porywają podawane im za pomocą specjalnych tyczek kawałki karmy: ryb, małży i kalmarów. Żółw zajada także sałatę, która stanowi prawie połowę jego diety. Karma dla ryb żyjących przy dnie oraz dla mniejszych gatunków, nie mających szansy w walce o pokarm z dużymi rekinami i płaszczkami, podawana jest za pomocą specjalnej kilkumetrowej tuby, która sięga aż do dna zbiornika.

Aby wszyscy mieszkańcy zbiorników mogli się najeść, karma musi być podawana jednocześnie w 5 różnych punktach zbiornika. Rekiny zajadają się śledziami, pstrągami, makrelami i kalmarami. Płaszczki są smakoszami małży. Mniejsze ryby jedzą też szprotki, krewetki i kalmary.

Osobną atrakcją jest karmienie muren, odbywającej się w każdą środę i niedzielę, o godzinie 12:00. Mureny zamieszkują zbiornik znajdujący się pod dnem statku, naprzeciw podwodnej ekspozycji pingwinów. Warto chociaż raz zobaczyć, jak te niesamowicie wyglądające drapieżne ryby zwinnie rzucają się na podawane im kawałki ryb.

fot. Zoo Wrocław

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 07.01.2015 14:09
o mniom mniom mniom!