Niewybuch na Pl. Staszica i piątkowa ewakuacja mieszkańców

piątek, 26.5.2023 09:15 205 0

25 maja podczas prac budowlanych przy pl. Staszica 32 wykopano bombę lotniczą około 250 kg. Podjęcie niewybuchu będzie realizowane przez saperów dziś (piątek) w godzinach 11:00 - 13:00. Zaplanowano również ewakuację mieszkańców, która rozpocznie się od godz. 8.00 do godz. 10.30.
Na parking pod dworcem PKP Wrocław Nadodrze podstawione zostaną autobusy MPK, które na czas działań saperów przewiozą mieszkańców na zajezdnię MPK przy ul. Obornickiej.
W związku z akcją saperów wstrzymany zostanie ruch drogowy i pieszy. Zaplanowano także wstrzymanie ruchu kolejowego.

Rejon ewakuacji ustalony został przez Policję po konsultacji z dowódcą Patrolu Saperskiego:

Wyznaczono strefę ewakuacji po obrysie ulic: Reymonta od ul. Łowieckiej do Kleczkowskiej, ul. Kleczkowska od ul. Reymonta do ul. Dębowskiego, ul. Dębickiego do skrzyżowania z ul. Trzebnicką (bez ewakuacji przy ul. Dębickiego), Ul Trzebnicka od skrzyżowania z Dębickiego do Placu Powstańców Wielkopolskich. Następnie Plac ks. Stanisława Staszica od Placu Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ul. Św. Wincentego, skręt w prawo na skrzyżowaniu z ul. Pomorska w Pl. Staszica do ul. Biskupa Tomasza Pierwszego, do ul. Biskupa Tomasza do ul. Łowieckiej, Ul Łowiecka do ul. Reymonta. Należy przeprowadzić ewakuację wewnątrz zaznaczonego obszaru pamiętając o ewakuacji budynków znajdujących się przy elektrowni tj. przychodnia zdrowia przy ul. Łowieckiej oraz budynku PGE Kogeneracja SA pl. Staszica 30 oraz budynku przy pl. Staszica 30A.


Szacunkowa liczba mieszkańców objętych ewakuacją ok. 2.500

Akcja informacyjna dla mieszkańców będzie również prowadzona bezpośrednio na miejscu przez KMP, Straż Miejską, do tego wsparcie PSP i OSP w trakcie działań ewakuacyjnych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)