Nietrzeźwy pieszy upadł wprost pod przejeżdżający autobus

wtorek, 11.1.2022 10:54 297 0

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w miniony weekend na ulicy Żmigrodzkiej. Z ustaleń policjantów wynika, że 73-letni pieszy będący pod wpływem alkoholu wpadł pod nadjeżdżający autobus. Mężczyzna trafił do jednego z wrocławskich szpitali, na szczęście nie odniósł obrażeń, które zagrażałyby jego życiu.

Wrocławscy policjanci zostali skierowani przez dyżurnego na ulicę Żmigrodzką, gdzie miało dojść do potrącenia osoby pieszej. Funkcjonariusze ustali na miejscu, że prawdopodobnym sprawcą zdarzenia jest pieszy, który upadł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający autobus.

Mężczyzna trafił do jednego z wrocławskich szpitali. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nie odniósł obrażeń, które zagrażałyby jego życiu. Wyjaśnienie przyczyn tej sytuacji nie było trudne, bowiem badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 73-letni pieszy był nietrzeźwy. Na wyświetlaczu urządzenia pokazała się wartość ponad 1.7 promila.

Policjanci przypominają, że w konfrontacji z pojazdami zdrowie i życie niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są osoby piesze, jest bezpośrednio zagrożone. Nie chroni ich karoseria pojazdu, pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne.

Korzystajmy z dróg w odpowiedzialny sposób, nie narażając zdrowia i życia swojego, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

To niebezpieczne zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie. Na szczęście,w tym przypadku skończyło się na kilku stłuczeniach.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)