komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

Nietrzeźwy jechał bez uprawnień i aktualnego OC

czwartek, 19.11.2020 10:32 , komentarze: 0 , odsłony: 138
kategorie artykułu:

Swoim stylem jazdy wzbudził podejrzenia policjantów. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego zatrzymaniem i przewiezieniem do policyjnego aresztu. 35-letni mieszkaniec Wrocławia odpowie za prowadzenie samochodu będąc w stanie nietrzeźwości. Może też zapłacić wysoką karę za brak polisy ubezpieczenia auta.

Policjanci wrocławskiego Wydziału Prewencji i Patrolowego pełnili nocną służbę na ulicach Brochowa i kontrolowali ulice Chińską, Mościckiego i Koreańską. Przed godz. 4 nad ranem zwrócili uwagę na osobowego Opla, który wyraźnie nie poruszał się prostym torem jazdy. Mundurowi zatrzymali auto na opolskich numerach rejestracyjnych do kontroli. Za kierownicą siedział 35-letni mieszkaniec Wrocławia i już w pierwszych chwilach rozmowy, policjanci zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie oraz bełkotliwy sposób wypowiadania się. Funkcjonariusze od razu sprawdzili stan jego trzeźwości i potwierdziły się ich wcześniejsze przypuszczenia. Mężczyzna miał w organizmie promil alkoholu.

W związku z takim obrotem spraw, policjanci zatrzymali 35-latka i pojechali z nim na najbliższy komisariat. Dalsze sprawdzenia mundurowych wykazały, że auto nie posiada aktualnego obowiązkowego ubezpieczenia OC, dlatego policjanci wystosowali odrębne zawiadomienie w tej sprawie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Mężczyzna nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 35-latkowi grozić teraz może kara do 2 lat pozbawienia wolności, a jeśli potwierdzi się też fakt, że nie zawarł z żadnym towarzystwem polisy obowiązkowego ubezpieczenia, może liczyć się z karą wynoszącą nawet 5200 zł.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

piątek, 15.1.2021 14:29
wtorek, 5.1.2021 16:14
piątek, 1.1.2021 01:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki