Nietrzeźwy bez uprawnień na niezarejestrowanym quadzie

czwartek, 11.6.2020 09:15 786 1

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 31-letni mieszkaniec gminy Długołęka, który nie dość, że wsiadł na quada w stanie nietrzeźwości, to dodatkowo nie posiadał kasku, a sam pojazd nie był zarejestrowany i dopuszczony do ruchu. Kierujący nim mężczyzna został zatrzymany i teraz zajmie się nim sąd, który będzie mógł wobec niego orzec karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Choć przez ostatnie kilka dni aura nie jest typowo letnia – pada deszcz i jest chłodno, to jednak zeszły tydzień można uznać za ciepły i sprzyjający przejażdżkom. Na drogach można zauważyć coraz więcej amatorów rowerów, motocykli czy też quadów. Poruszanie się na którymkolwiek z tych pojazdów wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Kierowcy nie chroni bowiem karoseria ani inne elementy zamontowane w pojeździe. W takim przypadku najważniejszy jest wówczas dobrej jakości kask. I właśnie jego brak na głowie mężczyzny poruszającego się quadem zauważyli policjanci z pionu prewencji wrocławskiej komendy.
Brak kasku, a także tablicy rejestracyjnej, to nie jedyne, na co zwrócili uwagę funkcjonariusze. Od 31-letniego mężczyzny był również wyczuwalny bardzo silny zapach alkoholu. Kontrola alkomatem wykazała blisko 1 promil alkoholu w organizmie kierowcy.
Mieszkaniec gminy Długołęka nie potrafił logicznie wytłumaczyć, ani udokumentować, w jaki sposób czterokołowiec, którym się poruszał, znalazł się w jego posiadaniu. Pojazd nie był zarejestrowany ani ubezpieczony, a 31-latek nie posiadał nawet umowy kupna, twierdząc, że transakcję „załatwił na gębę”. Dlatego też quad, z racji niedopuszczenia do ruchu, trafił na policyjny parking, a zatrzymany mężczyzna do najbliższej jednostki policji.
Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Przypomnijmy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo z zakresu kodeksu karnego, które zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 11.06.2020 09:53
Karać i jeszcze raz karać surowo

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz