komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 7 czerwca 2020

Roberta, Wieslawa


Niemcy pomogą Dolnoślązakom w badaniu testów na obecność koronawirusa

piątek, 3.4.2020 15:02 , komentarze: 1 , odsłony: 1598
kategorie artykułu:

Kolejna placówka medyczna przyjmować będzie pochodzące z Dolnego Śląska testy na obecność koronawirusa. Mowa o laboratorium w Dreźnie, które nasz partnerski region Saksonia udostępnił w ramach porozumienia marszałka Cezarego Przybylskiego oraz premiera landu Michaela Kretschmera.

       Fot. Pixabay

Dzięki bezpłatnej współpracy każdego dnia badanych będzie około 200 próbek pochodzących z Dolnego Śląska. To kolejne laboratorium, które pomaga diagnozować zakażonych wirusem COVID-19 w regionie. Próbki dowożone będą przez sanepid, a wyniki otrzymywać będziemy drogą mailową jeszcze tego samego dnia. Kooperacja jest efektem wieloletniej doskonałej współpracy Dolnego Śląska i Wolnego Państwa Saksonia. 

Dzięki inicjatywie samorządu województwa do początkowo dwóch laboratoriów funkcjonujących w szpitalu przy ul. Borowskiej i we wrocławskim sanepidzie udało się dołączyć 3 kolejne. Dziś próbki badane są dodatkowo w laboratoriach szpitala przy ul. Koszarowej, Dolnośląskiego Centrum Onkologii oraz Instytucie Mikrobiologii Medycznej i Higieny Wydziału Medycyny w Dreźnie. W przyszłym tygodniu ruszy kolejna w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. 

- Dolny Śląsk przeprowadza najwięcej testów w Polsce. Ich ilość jest kluczowa aby wiarygodnie szacować skalę zarażeń i skutecznie z nimi walczyć. Z każdym dniem zyskujemy nowe narzędzia w walce z pandemią – mówi marszałek Cezary Przybylski.

 

Wasze komentarze

wtorek, 2.6.2020 13:23
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki