Nielegalnie wykonywali pracę

sobota, 28.4.2018 09:18 1109 0

W ciągu dwóch dni funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Tuplicach, Kłodzku oraz Legnicy ujawnili 5 cudzoziemców, którzy wykonywali pracę nielegalnie.

24 kwietnia 2018 r. funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku zatrzymali 2 obywateli Gruzji, którzy wykonywali pracę bez stosownych zezwoleń. Cudzoziemcy w związku z popełnionym czynem zostali pouczeni, a także wydano wobec nich decyzje zobowiązujące do powrotu do kraju pochodzenia w terminie 30 dni.

26 kwietnia br. funkcjonariusze z Placówki SG w Legnicy przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia, w wyniku której zatrzymano 3 obywateli Uzbekistanu. Cudzoziemcy wykonywali pracę bez wymaganego zezwolenia. Za popełniony czyn mężczyźni zostali zobowiązani do powrotu do kraju pochodzenia w terminie 15 dni, a także ukarani mandatami karnymi.

Również 26 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zakończyli kontrolę legalności zatrudnienia, która wykazała wykonywanie pracy bez wymaganego zezwolenia przez obywatelkę Chin. Kobieta pozostaje do dyspozycji funkcjonariuszy w celu przeprowadzenia dalszych czynności administracyjnych.

/SG

Dodaj komentarz

Komentarze (0)