komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 30 października 2020

Zenobii, Przemyslawa

Niech stanie się jasność - czyli o co walczą na Partynicach

środa, 30.9.2020 14:02 , komentarze: 0 , odsłony: 392
kategorie artykułu:

„Niech stanie się jasność – oświetlenie ścieżki pieszo-biegowej na Partynicach” to nazwa projektu, który Marta Żebrowska, instruktor nordic walking, zgłosiła do tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Ścieżka pieszo-biegowa wokół toru wyścigów konnych na Partynicach to obecnie najpopularniejsze miejsce rekreacji na świeżym powietrzu w południowej części Wrocławia. Oddana do użytku we wrześniu 2019 roku jest ulubionym miejscem do spacerów, treningów biegowych, nordic walking, czy przejażdżek rowerowych. W ciągu weekendów liczniki elektroniczne rejestrujące wchodzących na ścieżkę wskazują nawet 3 tysiące użytkowników. Malownicze położenie oraz bliskość zwierząt, codziennie można podziwiać konie wyścigowe trenujące na torze, sprawiają, że ścieżka cieszy się olbrzymią popularnością. Posiada niestety jeden mankament – brak jej oświetlenia, co znacznie ogranicza możliwość korzystania z niej w sezonie jesienno-zimowym, kiedy dni są zdecydowanie krótsze niż latem.

Dlatego Marta Żebrowska – instruktor nordic walking, która regularnie prowadzi treningi na ścieżce, zgłosiła projekt oświetlenia jej do tegorocznego WBO.

Osoby trenujące na ścieżce w godzinach wieczornych zmuszone są do używania  czołówek, natomiast spacerowicze po zmroku przestają korzystać ze ścieżki właśnie z uwagi na brak oświetlenia. Dzięki zainstalowaniu oświetlenia ścieżki będziemy mogli dłużej i, co ważne, bezpieczniej z niej korzystać. Dlatego gorąco zachęcam do głosowania na projekt nr 11 ‘Niech stanie się jasność – oświetlenie ścieżki pieszo-biegowej na Partynicach – mówi Marta Żebrowska, liderka projektu.

Projekt posiada pełne poparcie dyrekcji Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice, zarządcy terenu, na którym znajduje się ścieżka.

 

Wasze komentarze

czwartek, 29.10.2020 10:22
środa, 28.10.2020 09:05
piątek, 23.10.2020 11:48
środa, 21.10.2020 09:11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki