komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 25 lutego 2021

Wiktora, Cezarego

Narkotyki w opakowaniu po gumach do żucia

piątek, 19.2.2021 09:47 , komentarze: 0 , odsłony: 200
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci na jednej z ulic wrocławskiego Ołbina podczas kontroli drogowej zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie pasażera pojazdu. Mężczyzna był zdenerwowany, a spowodowane było to pakunkiem, który miał w spodniach, a właściwie jego zawartością. Funkcjonariusze ujawnili w nim blisko 50 porcji handlowych środków zabronionych przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego są wyczuleni na wszelkie nietypowe zachowania mogące świadczyć o zdenerwowaniu i chęci zatajenia niekorzystnych faktów. Podobnie było i tym razem, gdy policjanci na ulicy Ołbińskiej zauważyli mężczyznę wkładającego pospiesznie do spodni plastikowe opakowanie. Wrocławianin zajął następnie miejsce w osobowym Fordzie, po czym kierowca pojazdu ruszył. Funkcjonariusze po chwili zatrzymali do kontroli drogowej wspomniany pojazd.

Szybko wyjaśniło się, dlaczego 26-latek próbował ukryć przed policjantami pakunek. Funkcjonariusze ujawnili plastikowym pojemniku po gumach do żucia blisko 50 porcji handlowych środków zabronionych w postaci suszu roślinnego koloru zielono-brunatnego. Test zabezpieczonej substancji wskazał jednoznacznie na marihuanę.

Mężczyzna musiał opuścić pojazd i dalszą podróż kontynuować z policjantami, ale już z kajdankami założonymi na ręce. 26-latek trafił na najbliższy komisariat Policji, a o jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z aktualnymi przepisami posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 23 godz temu
wtorek, 23.2.2021 09:28
poniedziałek, 22.2.2021 15:07
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele