komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 24 maja 2020

Joanny, Zuzanny

Narkotyki ukrywał w latarkach. Policjanci zabezpieczyli ich ponad 450 porcji

wtorek, 12.5.2020 17:36 , komentarze: 1 , odsłony: 489
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Grabiszynek, zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem ponad 450 porcji handlowych narkotyków. 37-latek część z nich miał przy sobie, a część w miejscu zamieszkania. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających bądź substancji psychotropowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, a w przypadku posiadania znacznej ich ilości kara ta może wzrosnąć nawet do 10 lat. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd, który już zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Wrocławscy policjanci chwilę przed godziną 3.00 nad ranem, zwrócili uwagę na mężczyznę prowadzącego rower. Na widok policjantów mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, zupełnie jak by chciał coś ukryć. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do nienaturalnego zachowania nocnego spacerowicza.

Po raz kolejny przeczucie ich nie myliło, a powodem takiej reakcji 37-latka, były ujawnione przy nim środki, których posiadanie jest zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Funkcjonariusze znaleźli w jego plecaku oraz spodniach dwa woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Kolejne narkotyki policjanci ujawnili we wnętrzach latarek, gdzie znajdowały się woreczki foliowe z substancją koloru białego.

Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że jest to marihuana i amfetamina, a analiza zabezpieczonych substancji to potwierdziła.

Ta historia jednak nie kończy się w tym miejscu. Policjanci pojechali wraz z mężczyzną do miejsca jego zamieszkania, gdzie ujawnili kolejne narkotyki, które schowane były pod poduszką. Oprócz amfetaminy zabezpieczono dodatkowo wagę elektroniczną, telefon komórkowy oraz kartę płatniczą.

Funkcjonariusze przejęli łącznie ponad 450 porcji handlowych narkotyków należących do 37-latka. Mężczyzna został zatrzymany i trafił prosto do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci sprawdzają obecnie, czy mężczyzna nie zajmował się również sprzedażą środków zabronionych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą pozbawienie wolności do 3 lat, kara ta może wzrosnąć do 10 lat w przypadku posiadania ich znacznej ilości.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

piątek, 22.5.2020 18:53
2
środa, 20.5.2020 14:10
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki