Namalują swój świat

wtorek, 14.7.2020 13:49 595 0

Aż 300 zestawów malarskich trafi w połowie lipca do dzieci objętych onkologicznym leczeniem szpitalnym i pozaszpitalnym w całym kraju. Akcja realizowana jest w ramach warsztatów „Słoneczna Galeria”, które organizowane są przez Fundację Urtica Dzieciom. Tym razem – w związku z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2– odbywają się one także online https://bit.ly/2YELxz0.

Sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia prowadzenie warsztatów na dziecięcych oddziałach onkologicznych i hematologicznych, w znanej od 10 lat formule. Podopieczni Fundacji Urtica Dzieciom – ze względu na osłabienie po chemioterapii oraz obniżenie odporności – zmuszeni są do całkowitej izolacji społecznej. Dla nich nie istnieje pojęcie „znoszenia restrykcji” czy „powrót do normalności”, na który wszyscy tak bardzo czekamy. W szpitalach, gdzie przebywają osoby walczące z nowotworami, sytuacja wciąż wymaga szczególnych zasad bezpieczeństwa, więc ich aktywności – na co dzień mocno ograniczone – w tej chwili praktycznie zanikły.

– Ważne jest dla nas, aby dzieci, bez względu na sytuację, z którą musimy się mierzyć, miały możliwość udziału w warsztatach niosących tak ogromną moc terapeutyczną – mówi Anna Marusia, Prezes Fundacji Urtica Dzieciom. – Arteterapia pozwala najmłodszym uwolnić emocje, wyrazić wewnętrzny świat i pokazać to, co dla nich naprawdę istotne – dodaje.

Dzieci objęte leczeniem onkologicznym otrzymają pakiet, w którym znajdują się materiały plastyczne, m.in. bloki, kredki, mazaki, farby i pędzle. Będą mogły także wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach online z artystą-plastykiem, który w razie potrzeby pomoże, podpowie, a na pewno zainspiruje do stworzenia prawdziwych dzieł.
Prace stworzone przez małych artystów trafią na doroczną aukcję Fundacji Urtica Dzieciom, a cały dochód z licytacji przeznaczony zostanie na rzecz 18. oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce. Aby otrzymać pakiet, należy skontaktować się z organizatorami: biuro@urticadzieciom.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz