komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 21 marca 2019

Lubomira, Benedykta

Najlepsi uczniowie powalczą we Wrocławiu

czwartek, 14.3.2019 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 151
kategorie artykułu:

Przed nami wojewódzki etap Olimpiady ZUS dla uczniów „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – półfinał na Dolnym Śląsku.  Będzie gorąco od emocji! Wydarzenie odbędzie się w piątek, 15 marca o godz. 11.00, w Oddziale ZUS we Wrocławiu, przy ul. Pretficza 11, w sali konferencyjnej.

W olimpiadzie wezmą udział najlepsi z najlepszych z całego województwa dolnośląskiego – 63 uczniów z 21 szkół. Powalczą o tytuł zwycięzcy w trzyosobowych zespołach. Ten skład to efekt silnej konkurencji, bowiem w całym województwie dolnośląskim do konkursu na temat ubezpieczeń społecznych pierwotnie przystąpiło 2,3 tys. uczniów z 66 szkół ponadpodstawowych. Do etapu wojewódzkiego przeszli już jednak tylko ci najlepsi. 

- Z roku na rok przybywa szkół i uczniów przystępujących do projektu. W tym roku szkolnym do Lekcji z ZUS we Wrocławiu przystąpiło 27 szkół i 1150 uczniów. A na Dolnym Śląsku to 66 szkół i 2280 uczniów.   Myślę, że to świadczy o atrakcyjności i przydatności projektu w edukacji młodzieży. Do finału dostali się najlepsi. To 7 szkół, które reprezentują naprawdę wysoki poziom wiedzy. Są reprezentacji Wrocławia, Oleśnicy, Milicza – mówi Joanna Małolepszy, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Oddziału ZUS we Wrocławiu. - Na finał przyjadą również reprezentanci szkół z Dolnego Śląska z  Legnicy, Polkowic, Głogowa, Lubina, Jawora, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Lubania, Kamiennej Góry, Bogatyni, Kłodzka Zgorzelca, Pieszyc. Za wszystkich trzymamy kciuki – Małolepszy.

Małgorzata Drygała, nauczyciel  Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu podkreśla, że szkoła już kolejny raz bierze udział w Lekcjach z ZUS i w Olimpiadzie. 

- Program oceniam jako bardzo przydatny. Poszerza on wiedzę, którą już posiadają uczniowie na temat ubezpieczeń  społecznych, przyznawanych świadczeń oraz rejestracji firmy i obowiązków przedsiębiorcy. Zdobyta wiedza buduje świadomość wśród młodych ludzi i przydaje się w dorosłym życiu – mówi pani Dyrektor

Zdaniem Małgorzaty Drygały materiały są bardzo dobrze przygotowane zarówno w formie zeszytów, jak i formy elektronicznej. Na uwagę zasługują nie tylko gotowe scenariusze i prezentacje ale również multimedia i ciekawe mapy myśli do wypełnienia. Młodzież korzysta również z fanpage’a, gdzie znajduje wydarzenia, informacje, filmy, np. „Mały ZUS dla przedsiębiorcy”.

- Udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” daje szansę młodzieży do sprawdzenia swej wiedzy i daje dodatkowe korzyści.  Wiele uczelni przyznaje indeksy lub dodatkowe punkty dla finalistów, dlatego zachęcam do udziału w projekcie, zdobyta wiedza na pewno będzie wykorzystywana przez młodych ludzi w przyszłości – mówi Małgorzata Drygała.

15 marca w Oddziale ZUS we Wrocławiu pojawią się uczniowie z 21 szkół z całego naszego regionu: z Milicza, Oleśnicy, Legnicy, Polkowic, Głogowa, Lubina, Jawora, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Lubania, Kamiennej Góry, Bogatyni, Kłodzka, Zgorzelca, Pieszyc i z Wrocławia. 

Spodziewamy się ostrej, ale zdrowej rywalizacji i sporo emocji. A jest, o co powalczyć! Dla uczniów trzech najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku nagrody ufundowali: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.Co więcej, zwycięzcy z Dolnego Śląska, którzy jako reprezentanci naszego regionu zawalczą w etapie centralnym olimpiady już w kwietniu, oprócz  cennych nagród rzeczowych uzyskają także indeksy na znane i cenione uczelnie w kraju. A to bardzo atrakcyjna perspektywa.

Olimpiada ZUS w skali ogólnopolskiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza szkół zawodowych. W edycji 2018/2019 w całym kraju wzięło w niej udział ponad 34 tys. uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Czas wybrać najlepsze szkoły w każdym województwie, a za kilka tygodni najlepsze szkoły w Polsce. Za wszystkich uczniów trzymamy kciuki!

Agenda półfinału olimpiady ZUS na Dolnym Śląsku „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” II etap - wojewódzki 

10:00 – 11:00  Przybycie gości, rejestracja uczniów

11:00 – 11:10  Przywitanie gości, Pani Marii Pałys, Z-cy Dyrektor Oddziału ZUS we Wrocławiu, 

11:10 – 11:20  Przedstawienie zasad konkursu

11:20 – 11:50  Pisanie testu głównego

11:50 – 12:50  Przerwa – jury olimpiady sprawdza testy

12:50 – 13:20  Przeprowadzenie ewentualnej dogrywki /w razie konieczności/

13:20 – 14:00  Ogłoszenie wyników i zakończenie spotkania

 

Wasze komentarze


wtorek, 19.3.2019 13:53
wtorek, 19.3.2019 09:14
poniedziałek, 18.3.2019 09:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki