komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 4 lipca 2020

Odona, Malwiny

Najciekawsze pomysły technologiczne z Wrocławia

sobota, 11.5.2019 15:00 , komentarze: 0 , odsłony: 2080
kategorie artykułu:

Okrzyknięty polską Doliną Krzemową Wrocław słynie z innowacyjnych rozwiązań. Z roku na rok powstaje tu coraz więcej serwisów, produktów czy aplikacji, które zostają docenione w Polsce i na świecie. Prześwietlamy najciekawsze firmy z wrocławskim rodowodem, które już teraz biją rekordy popularności albo mają potencjał, by już wkrótce zawojować rynek. 

       Fot. Pixabay 

1. Brand24

Założony przez Michała Sadowskiego Brand24 to obecnie lider na rynku monitoringu internetu w Polsce. Absolwent Politechniki Wrocławskiej stworzył narzędzie, które pozwala na monitorowanie mediów internetowych, w tym treści pojawiających się na najpopularniejszych serwisach społecznościowych. Na początku istnienia firmy projekt nie znalazł uznania u inwestorów, ale dziś podbija świat, monitorując kilkadziesiąt tysięcy marek pochodzących m.in. z Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Indonezji, Włoch czy Kanady. Imponująca lista obsługiwanych klientów, składa się ze światowych gigantów, takich jak np. IKEA, H&M, Vichy czy Carlsberg.

 

2. Jakikredyt.pl

Czy można załatwić wszystkie formalności związane z kredytem hipotecznym w ciągu kilkudziesięciu minut, bez konieczności wychodzenia z domu? Okazuje się, że tak. Umożliwia to JakiKredyt.pl, serwis założony przez wrocławianina, Piotra Krogulca. JakiKredyt.pl to pierwsze w Polsce, a z dużym prawdopodobieńswtem także na świecie, narzędzie, które pozwala nie tylko porównać oferty kredytów hipotecznych dostępnych na rynku, ale także wygenerować i automatycznie wypełnić wnioski kredytowych online. Dzięki temu, cały proces, który tradycyjnie wymaga wielu czasochłonnych spotkań z ekspertami, udaje się załatwić samodzielnie w dosłownie pół godziny. 

 

3. TimeCamp

Pozostając w temacie oszczędności czasu, warto wspomnieć o wrocławskiej spółce z branży IT, Time Solutions. Firma jest producentem aplikacji TimeCamp, służącej do monitorowania czasu pracy. Aplikacja wykrywa i eliminuje wszystkie programy i strony internetowe, które obniżają efektywność pracowników. Dodatkowo jest doskonałym organizatorem, bowiem usprawnia zarządzanie zadaniami i ogranicza zbędną administrację. Rozwiązanie wdrożyło już ponad międzynarodowych 1000 firm, w tym aż 70% z USA. 

 

4. Cluify

Aplikacja wrocławskiej firmy Datarino działającej na rynku big data. Cluify to zaawansowane narzędzie, które umożliwia tworzenie personalizowanych reklam. Bazuje na danych offline generowanych przez telefony potencjalnych klientów, które pokazują ich zachowania, nawyki oraz preferencje. Aplikacja umożliwia reklamodawcom bardzo precyzyjny pomiar skuteczności kampanii. Umożliwia też dokładną analizę ruch w danym miejscu, np. punkcie handlowym. 

 

Wasze komentarze

czwartek, 2.7.2020 15:51
czwartek, 2.7.2020 14:53
środa, 1.7.2020 15:51
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki