komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 24 czerwca 2019

Jana, Danuty

Nadchodzi Święto Wrocławia 2019

poniedziałek, 10.6.2019 15:30 , komentarze: 0 , odsłony: 204
kategorie artykułu:

Święto Wrocławia to  cykl imprez kulturalnych organizowanych na terenie całego miasta, który  jak co roku odbędzie się w czerwcu. Miejskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, a także Rady Osiedli przygotowały urozmaiconą ofertę dla szerokiego grona odbiorców. 
W tym roku Święto Wrocławia to  ponad 40 wydarzeń: imprez plenerowych, koncertów, wystaw, spektakli, gier miejskich czy warsztatów. Zapraszamy m.in. na koncerty z cyklu WrocLove FestFestiwal Sztuki Cyrkowej „Cyrkopole” na Psim Polu, Festiwal Kalejdoskop Kultur w Parku Staromiejskim czy Festiwal Wysokich Temperatur na Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Traugutta, a także do Browaru Mieszczańskiego na Festiwal Podwodny Wrocław. Na wrocławskim Rynku odbędzie się z kolei 6. Old Jazz Days Festiwal  połączony z  paradą w stylu nowoorleańskim. 

Wiele imprez organizowanych jest lokalnie, przez miejskie instytucje kultury, m.in.: ODT Światowid zaprasza na koncert plenerowy pt. Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie, Centrum Kultury ZAMEK zaprasza na Noc Świętojańską, a CK ZACHÓD  na Biesiadę Literacką

W organizację święta włączyły się także Rady Osiedli i Centra Aktywności Lokalnej, które przygotowały dla wrocławian  festyny rodzinne i zabawy na świeżym powietrzu (m.in. na Kuźnikach, Ołtaszynie i Strachocinie). Nadodrze zaprasza do Konturów Kultury przy ul. Jagiellończyka oraz do OKAP-u przy ul. Roosevelta. 

Do Parku Tołpy i do Parku Grabiszyńskiego można się wybrać na spektakle  Bajkobusu, a miłośnicy sportu mogą „świętować” w czasie 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu czy turnieju koszykówki. 

24 czerwca odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej Wrocławia, tradycyjnie połączona z wręczeniem nagród przyznawanych przez władze miejskie oraz nadania tytułu Honorowego Obywatela. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
sobota, 22.6.2019 13:00
czwartek, 20.6.2019 16:00
czwartek, 20.6.2019 15:00
czwartek, 20.6.2019 13:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki