komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 15 lutego 2019

Jowity, Faustyna

Nadchodzące wydarzenia w Dolnośląskim Centrum Filmowym

piątek, 10.8.2018 13:33 , komentarze: 0 , odsłony: 247
kategorie artykułu:

Warsztaty filmowe w kinie DCF

W dniach 27-31 sierpnia zapraszamy na kolejne warsztaty filmowe w kinie DCF, które skierowane są do osób interesujących się filmem, przygotowujących się do szkół filmowych i chcących realizować własne projekty filmowe. W programie znajdą się, m.in. analizy, ćwiczenia, praca nad własnymi projektami, ujęcia historyczne, historia scenografii filmowej, techniki zapisu obrazu i warsztat scenariusza. 

 Zgłoszenia do 24 sierpnia pod adresem: edukacja@odrafilm.pl


„Rodziny się nie wybiera” – premiera

Wszyscy znają go jako pozbawionego rodziny, wychowanego w sierocińcu genialnego projektanta wnętrz ukrywającego się pod tajemniczym pseudonimem: Valentin D. Czy kariera wybitnego paryskiego projektanta załamie się, gdy w jego życie wkroczy zapomniana i niezwykle szalona rodzinka? Odpowiedź znajdziecie w najnowszym filmie specjalisty od najlepszych komedii - Dany’ego Boona, gwiazdy hitów: „Przychodzi facet do lekarza” i „Jeszcze dalej niż Północ”. 


„Człowiek, który zabił Don Kichota” – premiera

Zwariowana komedia, a jednocześnie legendarny projekt Terry’ego Gilliama. Reżyser reklam zostaje wysłany na plan filmowy do Hiszpanii. Na skutek zaskakującego zbiegu wydarzeń trafia do małej wioski, gdzie jeden z mieszkańców żyje w przekonaniu, że jest… Don Kichotem. Obu bohaterów połączy seria zwariowanych przygód, które jednemu z nich pozwolą przewartościować swoje życie, a drugiemu zrealizować pozornie nierealne marzenia. 

Wakacje dla najmłodszych w kinie DCF

Latem zapraszamy młodych widzów i ich opiekunów do DCF-u na pokazy filmów dla dzieci. W tym tygodniu wyświetlimy bajki: „Jak zostać czarodziejem” – historię  nieśmiałego chłopca o złotym sercu, marzącego o przygodach oraz „Piotrusia Królika” – historię zbuntowanego królika, który stara się wkraść do ogrodu warzywnego należącego do rolnika. Seanse o godz. 10:00 i 12:00. Szczegółowy program: TUTAJ. Wstęp: 12 zł.

Filmowe hity za 8 zł!

W wakacje kino DCF proponuje przegląd najlepszych i najciekawszych filmów jakie gościły na ekranach kin w sezonie 2017/2018. W dniach 10-16 sierpnia zapraszamy na “Tamte dni, tamte noce” oraz “Dobrze kłamie się w miłym towarzystwie”. Bilety: 8 zł.

„Tamte dni, tamte noce”

Sensualna opowieść o porywach pierwszej miłości. Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio, błyskotliwy siedemnastolatek spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, do której przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii, Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania.

 „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...

 

FKS: „Paterson”

Filmowy Klub Seniorów zaprasza we wtorek 14 sierpnia o godz. 12.00 na pełną humoru opowieść Jima Jarmuscha o poszukiwaniu szczęścia. Bilety: 11 zł.

 Paterson jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę, która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

 

Wasze komentarze


czwartek, 7.2.2019 19:31
niedziela, 3.2.2019 17:32
sobota, 2.2.2019 08:00
piątek, 1.2.2019 08:00
poniedziałek, 28.1.2019 09:35
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki