Nadal jest szansa! Śląsk pokonał Wisłę Płock i jeszcze powalczy o pozostanie w Ekstraklasie

sobota, 13.5.2023 23:49 505 1

WKS Śląsk Wrocław pokonał Wisłę Płock w 32. kolejce Ekstraklasy 3:1 (1:1). Oznacza to, że piłkarze z Wrocławia mają jeszcze szansę na pozostanie w najlepszych polskich ligowych rozgrywkach, jednak wszystko rozstrzygnie się w następnych kolejkach.

Kibice nazywali to spotkanie "meczem o 6 punktów", ponieważ przegrana oznaczałaby pożegnanie Wojskowych z Ekstraklasą. Wygrana z Wisłą Płock to pierwsze zwycięstwo od 26 lutego, kiedy piłkarze WKS-u pokonali przed własną publicznością poznańskiego Lecha 2:1.

Kolejną ważną kwestią jest fakt, że Wisła Płock znajduje się bezpośrednio przed Śląskiem w ligowej tabeli i to między innymi z nimi WKS toczy walkę o pozostanie w Ekstraklasie. Obecnie strata Wojskowych do drużyny z Płocka to zaledwie 2 punkty. W kolejnym spotkaniu wrocławianie podejmą przed własną publicznością żegnającą się z Ekstraklasą Miedź Legnica (18., ostatnie miejsce). Wisła Płock podejmie natomiast mistrza kraju Raków Częstochowa, a w ostatniej kolejce czeka ich wyjazdowy mecz z Cracovią. Śląsk w ostatnim meczu sezonu podejmie na wyjeździe drugą drużynę Ekstraklasy, warszawską Legię.

Sobotnie starcie z płocczanami nie zaczęło się pomyślnie dla gospodarzy. Od 30 minuty to drużyna gości prowadziła po golu Bartosza Śpiączki. Po 6 minutach wrocławianom udało się wyrównać po bramce Nahuela Leivy. Drugą połowę WKS rozpoczął bramką Johna Yeboah (55'). Od 67 minuty Wisła grała w dziesiątkę, czerwoną kartkę otrzymał Jakub Rzeźniczak. Wrocławianie postawili kropkę nad "i" bramką Dennisa Jastrzembskiego w czwartej minucie doliczonego czasu gry.