Na wózku przez ZOO

piątek, 7.7.2017 08:15 1560 0

We wrocławskim zoo osoby starsze i  niepełnosprawne mogą wypożyczyć wózek inwalidzki, wystarczy zgłosić się do Punktu Obsługi Klienta. Można go też wcześniej zarezerwować telefonicznie lub e-mailem. To kolejne udogodnienie wprowadzone w tej placówce.

Do dyspozycji zwiedzających są dwa wózki Vermeiren V200. To ultralekkie, aluminiowe wózki, łatwe w obsłudze zarówno przez użytkownika jak i opiekuna. Są one przeznaczone dla zwiedzających zoo, dotkniętych chorobą narządu ruchu, osób powracających do pełnej sprawności po urazach, jak i osób starszych, które mają trudności z poruszaniem się.

Wybrano rozmiar uniwersalny o wytrzymałości do 130 kg, z możliwością dostosowania wysokości i głębokości siedziska, podłokietników oraz  regulacją nachylenia siedziska.

- Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki zwiedzania osobom starszym i niepełnosprawnym. Stąd „tanie czwartki” kiedy to osoby starsze i niepełnosprawne z opiekunami mogą kupić bilet trzykrotnie tańszy niż regularny, czyli 15 zł zamiast 45. Stąd również wprowadzanie na przestrzeni ostatnich lat udogodnienia jak remont alejek, budowa podjazdów czy budowa nowych obiektów w pełni przystosowanych dla osób na wózkach. Teraz wprowadzamy możliwość użyczenia wózka inwalidzkiego na terenie zoo. mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo. – Oczywiście wiem, że to nie wszystko, że jest jeszcze sporo do zrobienia, ale krok po kroku zrealizujemy kolejne udogodnienia

Wózki można wypożyczać codziennie, w godzinach pracy Punktu Obsługi Klienta,  zgłaszając się tam bezpośrednio przed zwiedzaniem zoo. Można również zarezerwować wózek wcześniej - telefonicznie lub e-mailem, pisząc na adres pok@zoo.wroc.pl. Do wypożyczenia niezbędny jest aktualny dokument ze zdjęciem, podpisanie stosownego oświadczenia oraz wniesienie zwrotnej kaucji w wysokości 50 zł. 

- Mamy w tej chwili dwa wózki, które możemy użyczać zwiedzającym. Do tej pory nie zdarzyło się, aby zwiedzającemu nie udało się skorzystać z wózka, ale polecam rezerwacje, aby mieć pewność, że wózek będzie na Państwa czekał. – podkreśla Marta Zając-Ossowska, kierownik Sekcji Marketingu i Edukacji we wrocławskim zoo. 

Wózki te zostały wybrane dzięki rekomendacji osób niepełnosprawnych, korzystających na co dzień z podobnego sprzętu.

Wybrany model spełnia wysokie europejskie normy jakościowe, dotyczące tego rodzaju sprzętu: TUV, CERAH itp. Wózek jest również certyfikowany pod względem CRASH TESTU i spełnia normę ISO 7176-19.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Komentarze (0)