komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 22 września 2018

Tomasza, Maurycego

Na przekór statystykom - konkurs dla młodych kierowców

sobota, 7.7.2018 13:03 , komentarze: 0 , odsłony: 179
kategorie artykułu:

Kierowcy w wieku 18-24 lat są w grupie kierowców z najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji. W 2017 r. młodzi kierowcy byli sprawcami ponad 5,5 tys. wypadków (prawie 20% wszystkich wypadków powstałych z winy kierujących), zginęło w nich ponad 450 osób, a ponad 7 tys. osób zostało rannych. Przyczyną ponad 1/3 wypadków, które spowodowała ta grupa kierowców, było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Dlatego zachęcamy młodych kierowców do zainteresowania się propozycjami mającymi wpływ na ich bezpieczeństwo. Stąd też pomysł na Konkurs, współorganizowany przez Policję. Aby wziąć w nim udział, należy, do jutra – 7 lipca rozwiązać test na stronie www.NajbezpieczniejszyMlodyKierowca.pl.

Polski Związek Motorowy (PZM) wraz z partnerami, wśród których jest Policja, postanowili spróbować wpłynąć na ten smutny trend. Dla młodych kierowców, którzy chcą zmienić tendencję niebezpiecznie jeżdżących rówieśników, zorganizowali konkurs promujący bezpieczną jazdę pn. „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca”. Każdy kierowca w wieku 18-24 lat może spróbować swoich sił i wygrać Mercedesa na dwa miesiące lub nawigację i samochodowy wideorejestrator.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy w dniach 12 czerwca – 7 lipca rozwiązać test na stronie www.NajbezpieczniejszyMlodyKierowca.pl. Test składa się z 30 pytań za każdym razem losowanych z puli 200 pytań w różnych dziedzinach:

• przepisy ruchu drogowego,

• pierwsza pomoc przedmedyczna,

• największe zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego,

• ekojazda,

• zachowanie w sytuacjach krytycznych.

Pytania testowe są wielokrotnego wyboru, do testu można podchodzić maksymalnie 3 razy. Liczyć się będzie poprawność odpowiedzi oraz czas wypełnienia testu. 30 najlepszych uczestników spotka się w finale 6 października w Warszawie.

Pomimo tego, że konkurs zorganizowany jest po raz pierwszy, a nakłady na jego reklamę są niewielkie, po dwóch tygodniach, kiedy test jest dostępny online, zainteresowanie jest duże – już prawie 650 osób wzięło udział w konkursie. Jednak pytania przygotowane przez partnerów merytorycznych sprawiają uczestnikom sporo trudności – na dzień 26 czerwca średni wynik to nieco powyżej 40%.

Sponsorami strategicznymi konkursu są: Auto Frelik i InterRisk. Partnerzy merytoryczni: Komenda Główna Policji i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie.

„Najbezpieczniejszy Młody Kierowca” wspiera kampanię bezpieczeństwa ruchu drogowego #3500LIVES organizowaną przez Międzynarodową Federację Samochodową FIA.

Źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP

 

Wasze komentarze

wczoraj, 21 godz temu
czwartek, 20.9.2018 06:00
środa, 19.9.2018 12:48
monitoring GPS
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
biura do wynajęcia
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Wypożyczalnia osuszaczy
Sklep AZE
części Samsung
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele