Na dobry start w karierę, odpowiadamy „Mentoring Talks”

wtorek, 10.5.2022 12:17 129 0

We Wrocławiu rusza inicjatywa łącząca ekspertów z różnych dziedzin biznesowych z osobami, które aktywnie poszukują okazji do rozwoju. Wydarzenie „Mentoring Talks” będące pod patronatem Prezydenta Wrocławia odbędzie się już 4 czerwca 2022 na Wyspie Słodowej  w Concordia Design.
 
Jak wynika z badania PwC, prawie co druga młoda osoba (48,7%) wkraczająca na zawodową ścieżkę uważa, że pandemia COVID-19 wpłynęła negatywnie na jej szanse na rynku pracy.  Młodzi ludzie są przekonani o tym, że posiadają kompetencje, które liczą się na rynku pracy, ale brakuje im praktycznego doświadczenia, które chcieliby zdobyć w pracy. W odpowiedzi na takie wyzwania rynku pracy powstała inicjatywa „Mentoring Talks”.            

           
                      
Co to jest „Mentoring Talks”?
 
To społeczna inicjatywa wrocławskiego środowiska biznesowego mająca połączyć doświadczonych liderów - mentorów z różnych branż z osobami, które weszły już ścieżkę zawodową, ale potrzebują przysłowiowej „trampoliny” do dalszego rozwoju. Inicjatorka „Mentoring Talks” – Anna Berczyńska, Mananging Director w Schaeffler, od dawna angażuje się w rozwój młodych talentów m.in, organizując różnego rodzaju programy rozwojowe. „W Pokoleniu Z, które weszło już na rynek pracy, najstarsi mają dzisiaj niewiele ponad 25 – 27 lat i kilka lat doświadczenia zawodowego, z których blisko połowa upłynęła w cieniu pandemii. Mamy zatem dużo do odrobienia i właśnie dlatego liderzy muszą się bardziej zaangażować, by tworzyć nowe warunki dla tych młodych ludzi” – mówi Anna Berczyńska. „Wierzę przede wszystkim w silne relacje, które mocno nadszarpnęła pandemia.  Teraz wracamy do normalności i właśnie na autentycznych relacjach  opieramy ideę „Mentoring Talks” – dodaje.
„Mentoring Talks” opiera się na prostej formule – pierwszym etapem jest skrupulatna i przemyślana rekrutacja zarówno mentorów, jak i mentee. Każdy mentor jest indywidualnie dobierany do uczestnika, na podstawie ściśle określonych kryteriów doboru. Chodzi o zbudowanie wartościowej relacji opartej na podobieństwach i doświadczeniach mentora, które pokrywają się z aspiracjami mentee. W kolejnym etapie mentorzy i ich mentee spotykają się podczas organizowanego we wrocławskiej Concordia Design całodniowego wydarzenia.
Wydarzenie łączy w sobie zarówno część motywacyjną i inspiracyjną – tutaj na scenie wystąpi m.in. dr Sławomir Jarmuż - współzałożyciel znanej szkoły trenerskiej Moderator, trener i coach, a także autor wielu publikacji poświęconych osobowości i zarządzaniu, w tym ostatniej, zatytułowanej "Paradoksalna psychologia czyli zdrowy rozsądek na manowcach". Z mową motywacyjną wystąpi trener personalny Łukasz Spalony, warsztaty rozwojowe poprowadzi Ania Cieślik – uznana trenerka rozwoju osobistego, a finałem wydarzenia będzie koncert Agaty Radziszewskiej.  Drugą częścią spotkania będą sesje mentoringowe dobranych w pary mentorów i mentee.
 
 
Pomagamy dobrze wystartować młodym ludziom
 
Inicjatywa „Mentoring Talks” cieszy się silnym wsparciem ze strony biznesowych i akademickich  środowisk Wrocławia. Wśród głównych partnerów wydarzenia jest ARAW i wroclaw.pl, uniwersytet SWPS, JILL, Schaeffler, Concordia Design, kancelaria Wiatr i Parnetrzy , HooF, Grupa K+ i inni. Do projektu w roli mentorów zgłaszają się liderzy i managerowie z bogatym doświadczeniem i wieloletnim stażem. „Wśród najczęściej wymienianych kompetencji, które uchodzą za przyszłościowe i potencjalnie pożądane przez pracodawców w procesie zatrudnienia, wymienia się między innymi otwartość na zmiany i szybką adaptację, łączenie różnych umiejętności, szybkie uczenie się nowych rzeczy. Takie obszary mocno wspiera mentoring, na który bardzo mocno stawiamy i chcemy promować wśród młodych wrocławian – mówi Magdalena Okulowska, prezes ARAW. Wydarzenie odbędzie się już 4 czerwca 2022 w przestrzeniach użyczonych przez Concordia Design na Wyspie Słodowej. „Cieszymy się, że możemy stworzyć przestrzeń dla inicjatywy „Mentoring Talks”. Wspieranie akcji, które pomagają budować lokalne społeczności i wspierać ich potencjał liderski mieszczą się w naszej misji – podkreśla Ewa Kaucz, Executive Manager Concodia.
 
Ruszyła rekrutacja do programu Mentoring Talk
 
Rekrutacja do programu zarówno dla mentorów i mentee jest już otwarta na stronie www.mentoringtalks.pl. Aby się zgłosić wystarczy wypełnić i wysłać formularz zamieszczony na stronie. Rekrutacja potrwa do 19.05.2022.
 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)