komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa

Muzyka na podwórkach i sąsiedzkie prezenty w domach. Dzień Sąsiada 2020 za nami!

wtorek, 2.6.2020 12:50 , komentarze: 0 , odsłony: 695
kategorie artykułu:

W niedzielę zakończyły się wyjątkowe obchody Dnia Sąsiada, które uwzględniały ograniczenia związane z obecną sytuacją. Tegoroczne świętowanie zostało podzielone na dwa etapy i trwało przez cały tydzień!
Wsparcie okazywane sobie przez wrocławian w ostatnich miesiącach dowodzi, że sąsiedztwo odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Codzienna dawka takich uprzejmości powinna być pielęgnowana – w związku z tym Strefa Kultury Wrocław w ramach programu Sąsiadujemy zaproponowała mieszkańcom miasta różne sposoby na wspólne świętowanie Dnia Sąsiada. – To idealny moment, żeby docenić i wyróżnić to, co w ostatnim czasie zrobili dla nas sąsiedzi. Dlatego też na początku zachęcaliśmy do dołączenia do naszej akcji i podziękowania im – za pomoc, wsparcie, a nawet samą obecność!– tłumaczą koordynatorzy programu.

Podziękuj sąsiadowi!
Jak można było podziękować swoim sąsiadom? Wykorzystując na przykład sąsiedzkie zestawy, dzięki którym można było przygotować specjalne dziękczynne prezenty. Do wyboru był pakiet ogrodniczy zawierający sadzonki i nasiona, kulinarny ze smakołykami od osiedlowych gastronomów, a także „Poradnik młodego sąsiada” z zestawami do robienia baniek mydlanych oraz książeczką z poradami i zabawami dla najmłodszych. W akcji wzięli udział mieszkańcy z całego miasta – pakiety trafiły zarówno do sąsiadów z centrum, jak i na dalsze osiedla, m.in. Lipę Piotrowską, Maślice, Brochów czy Zakrzów.

Gramy na osiedlach
Tegoroczny Dzień Sąsiada nie był jednodniowym wydarzeniem. Muzyczna odsłona święta, czyli drugi etap wspólnej celebracji, trwała cztery dni. Od czwartku (28 maja) do niedzieli (31 maja) program Sąsiadujemy odwiedził mieszkańców czterech osiedli, na których zaprezentowali się wrocławscy muzycy. Koncertowe obchody w czwartek otworzył Sambor Dudziński, który zagrał dla sąsiadów z Ołbina. W piątkowe popołudnie muzyka rozbrzmiała na Kleczkowie, gdzie wystąpił duet Pola Chobot & Adam Baran. Kolejne koncerty odbyły się na Brochowie – dla mieszkańców osiedla wystąpili The Jolly Rogers. Dzień Sąsiada zamknęła na Przedmieściu Oławskim Mapa. Koncerty można było podziwiać z bezpiecznej odległości – mieszkańcy osiedli słuchali w oknach i na balkonach, a osoby z innych rejonów mogły oglądać prowadzone na żywo relacje w internecie.

– Dziękujemy wszystkim sąsiadom i sąsiadkom, którzy tak licznie byli z nami w oknach i na balkonach. Głośne brawa i pozytywna energia są dowodem na to, że wspólne przeżywanie wydarzeń, zwłaszcza w takich nietypowych warunkach, jest czymś naprawdę wyjątkowym i potrzebnym. Cieszymy się, że udało nam się w tym roku świętować razem! – mówią organizatorzy Dnia Sąsiada.

Sąsiadujemy na podwórku i w internecie
To nie koniec sąsiedzkich wydarzeń. W planach jest m.in. podwórkowy serial z przewodnikiem Szymonem Maraszewskim w roli głównej oraz kolejna odsłona Dnia Trójkąta. Więcej informacji o nadchodzących działaniach programu Sąsiadujemy już wkrótce!

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 7 godz temu
czwartek, 9.7.2020 15:06
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele