Mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław-Osiedle uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

piątek, 14.1.2022 14:12 200 0

Policjanci tuż po otrzymaniu informacji, że na terenie jednego z osiedli na Psim Polu mężczyzna próbuje odebrać sobie życie, natychmiast pojechali pod wskazany adres. W ostatniej chwili weszli do garażu, gdzie stał z zaciśniętą na szyi pętlą. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom mundurowych, którzy natychmiast przecięli sznur, zostało uratowane życie mężczyzny.

Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Osiedle interweniowali na terenie Psiego Pola, gdzie mężczyzna podjął ten desperacki krok, aby odebrać sobie życie. Kiedy mundurowi pojechali na miejsce, pobiegli do garażu, gdzie miał on się znajdować. 

Mężczyzna stał z zamiarem wykonania skoku z pętlą zaciśniętą na szyi. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów, którzy odcięli sznur, jego życie zostało uratowane. Trafił do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy medycznej. 
To nie pierwszy raz, kiedy mundurowi uratowali czyjeś życie. Zawsze tego typu zgłoszenia są traktowane z najwyższym priorytetem, bo najważniejsze jest dla interweniujących policjantów zdrowie i życie ludzkie. 

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)