MPK Wrocław z rekordowym spadkiem wykolejeń i rozjechań [Statystyki]

piątek, 2.12.2022 14:59 221 0

Dokładnie o 82,5 procent spadła liczba wykolejeń oraz rozjechań od stycznia do listopada 2022r. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

To przede wszystkim zasługa #TORYwolucji, która już od kilku lat znacząco wpływa na poprawę infrastruktury torowej we Wrocławiu. Program pozwala realizować kluczowe zadania, minimalizując liczbę wykolejeń, a także znacząco poprawiając komfort podróży komunikacją miejską we Wrocławiu.

- Dziękuję mieszkańcom Wrocławia za ich cierpliwość podczas #TORYwolucji. Dziękuję prezydentowi miasta, Jackowi Sutrykowi, za inwestowanie w komfortową i bezpieczną komunikację miejską oraz torowcom za ich ciężką pracę – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.  

W ciągu ostatnich 11 miesięcy doszło do25 zdarzeń(19wykolejeń i 6 rozjechań). W analogicznym okresie zeszłego roku było ich 110 (65 wykolejeń i 45 rozjechań).

Cieszą nas te wyniki, bo to efekt naszych dotychczasowych, intensywnych działań – dodaje prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

W latach 2020-2022 na poprawę stanu wrocławskich torowisk miasto przeznaczyło już ponad 240 milionów. To oznacza, że do tej pory wszystkie zrealizowane inwestycje infrastrukturalne osiągnęły rekordowy pułap finansowy w całej swojej historii.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)