komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

MPK Wrocław uhonorowało Aleksandrę Natalii-Świat

czwartek, 30.7.2020 14:17 , komentarze: 0 , odsłony: 472
kategorie artykułu:

Była naszą Natalką – tak o posłance do dziś mówią w MPK pracownicy i tak też ją dziś wspominano. Miejski przewoźnik nadał imię zmarłej posłanki swojej największej sali konferencyjnej. Pomieszczenie znajduje się w siedzibie MPK Wrocław przy ulicy B. Prusa 75-79 i jest miejscem najważniejszych spotkań, na których podejmowane są decyzji dotyczące losów spółki.

- To jest firma rodzinna, tu pracują pokolenia - mąż i żona, ojciec i córka. – mówił prezes MPK Krzysztof Balawejder. My, będący w zarządzie firmy, przychodzimy tu tylko na chwilę i potem, gdzieś idziemy w dalszą drogę. Takie sytuacje, gdy po latach ludzie swoich szefów wspominają i wspominają w dodatku tak pięknie, jak panią Aleksandrę, są dla menadżerów największym komplementem.

- Ta praca w MPK była dla Oli wyzwaniem i przygodą. Duża firma zatrudniająca prawie trzy tysiące osób. Żyła tą pracą przychodziła z nią do domu, opowiadała o niej, o pracownikach, problemach i sukcesach
 – relacjonował w emocjonalnym wspomnieniu poseł Jacek Świat. Potem została posłanką i bardzo żałowała, że musiała się rozstać z MPK, pracowała tu jak na swoją karierę zawodową krótko, ale bardzo intensywnie.   

Aleksandra Natalii-Świat była ekonomistką i przewodniczącą Rady Nadzorczej spółki w latach 1999-2000, od 2000-2004 roku zasiadała w zarządzie MPK. Potem została posłanką na Sejm V i VI kadencji.  W 2008 roku uhonorowana została medalem „Założony dla MPK”. Zginęła 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiej. Pośmiertnie odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, tytułami Honorowego Obywatela Dolnego Śląska oraz Honorowego Obywatela Wrocławia.

- Do teraz zawsze mieliśmy dla Oli wolne krzesło w naszych spotkaniach pracowniczych. Tak jej obiecaliśmy i tej tradycji byliśmy wierni aż do teraz. Teraz zostaliśmy z tego niepisanego obowiązku zwolnieni. Od dziś już zawsze będzie w tych spotkaniach uczestniczyła – mówili spoglądając na tablicę z wizerunkiem byłej dyrektor przedstawiciele zakładowych związków zawodowych.

Na uroczystości obecni byli m.in. Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur, były Metropolita Wrocławski arcybiskup Marian Gołębiewski, Dyrektor Ośrodka Pamięć i Przyszłość Marek Mutor, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia Łukasz Olbert oraz Jacek Świat, poseł na Sejm VII, VIII i IX kadencji. 

 

Wasze komentarze

sobota, 1.8.2020 08:40
piątek, 24.7.2020 10:28
piątek, 24.7.2020 12:33
środa, 22.7.2020 18:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki