MPK Wrocław przekazało Ukrainie autobus wraz z artykułami medycznymi [Foto]

poniedziałek, 10.10.2022 17:47 352 0

MPK Wrocław przekazało autokar dla ukraińskich żołnierzy, walczących o wolność swojego kraju. Pojazd wyposażony w artykuły pierwszej pomocy trafi do jednostki w Enerhodarze.

MPK Wrocław angażuje się w pomoc obywatelom Ukrainy od początku trwania wojny. Szkolenia dla chcących rozpocząć pracę u miejskiego przewoźnika, zapomogi dla zatrudnionych w spółce czy pierwsze w Polsce oprogramowanie tramwaju w języku ukraińskim – to tylko niektóre przykłady działalności MPK Wrocław.

Kolejnym gestem wsparcia jest przekazanie autobusu wyposażonego w artykuły pierwszej pomocy. Trafi on do ukraińskiej jednostki w Enerhodarze. To bardzo newralgiczny teren. W Zaporożu znajduje się bowiem największa elektrownia atomowa w Europie.

- Planując przyjazd do Warszawy, chcieliśmy uczcić ostatnie urodziny Wladimira Putina na wolności. Dzisiejsze poranne naloty nadały naszej wizycie nowy kontekst. Trzeba cały czas myśleć o Ukrainie i cały czas ją wspierać. Dlatego na naszych tramwajach wciąż obecne są ukraińskie flagi, uchodźcy są u nas zatrudniani, a dziś przekazujemy ten autokar wraz z wyposażeniem do pierwszej pomocy.– mówił Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

W przekazaniu autokaru uczestniczył Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce. Podczas spotkania nie krył on wdzięczności za wszelkie objawy pomocy oraz solidarności z Ukrainą.

Przekazania autokaru wraz z artykułami medycznymi przez MPK Wrocław, to kolejny gest solidarności z Ukrainą, który doceniamy. Funkcjonowanie tego mobilnego ambulatorium pozwoli uratować życie ludzkie, życie naszych żołnierzy. Dziękujemy wam za to - mówił Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce.

Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki sponsorom. Firma SAATZ, która odpowiedzialna była za stworzenie ukraińskiego oprogramowania i instrukcji do wrocławskich tramwajów, przekazała na ten cel 15 tys. złotych.

Na Ukrainę, wraz z autokarem, pojechały również dwie palety zaopatrzenia medycznego, przekazane przez fundację „Wroc Ma Moc”. Dzięki temu transportowi do jednostki w Enerhodarze trafią apteczki, bandaże, opaski, kompresy i inne artykułu służące do udzielania pierwszej pomocy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)