MPK Wrocław i fundacja Cancer Fighters jadą po zdrowie

poniedziałek, 20.9.2021 13:18 329 0

MPK i Fundacja Cancer Fighters łączą siły, by wspólnie zachęcić mieszkańców Wrocławia do systematycznych badań. W ubiegłym tygodniu, doszło do symbolicznej wymiany koszulek na Stadionie Wrocław. Ten drobny gest wzajemnego szacunku to początek długofalowej falowej współpracy, którą deklarują włodarze.

– Mamy wielkie plany i projekty, które chcemy wdrożyć jeszcze w tym roku. Współpraca z takim partnerem do dla nas ogromny sukces, ponieważ będziemy mogli dotrzeć do większej ilości osób. Przekaz jest prosty i każdemu dobrze znany, czyli lepiej zapobiegać, niż leczyć i właśnie taki mamy cel. Edukować od najmłodszych lat, promować profilaktyczne badania, a co więcej dać szansę przeciętnemu mieszkańcowi Wrocławia na bezpłatne badania w kierunku wczesnego wykrywania chorób nowotworowych – mówi prezes Fundacji Cancer Fighters, Marek Kopyść.

Pewnie nasuwa Wam się pytanie, co może łączyć fundację, która wspiera osoby walczące z chorobami nowotworowymi z komunikację miejską? Okazuje się, że całkiem sporo, ponieważ autobusy i tramwaje to świetna mobilna platforma promocyjna! Od miesiąca możemy oglądać spot reklamowy, który promuje działania fundacji i zachęca do wsparcia osób, które zmagają się z rakiem.

– Mamy w zanadrzu jeszcze kilka mocnych punktów, które zaskoczą mieszkańców naszego miasta. Niestety na chwilę obecną projekty są w przygotowaniu, dlatego nie mogę zdradzić więcej szczegółów. Mogę powiedzieć jedno: będzie nas widać i będzie nas słychać! – dodaje Marek Kopyść.

Po takiej deklaracji jesteśmy bardziej niż ciekawi tego, co przyniesie najbliższa przyszłość. To niezwykle ważne, że lokalne drużyny łączą się, by wspólnymi siłami stawić czoło niewidzialnemu przeciwnikowi, jakim niewątpliwie jest choroba nowotworowa.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)