komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 3 kwietnia 2020

Ryszarda, Pankracego


MPK szykuje się do zimy

środa, 5.11.2014 14:29 , komentarze: 0 , odsłony: 1670
kategorie artykułu:

Trwają prace przygotowawcze do sezonu zimowego: sprawdzane jest ogrzewanie autobusów i tramwajów, szczelność okien i bram na zajezdniach, grzejniki na punktach socjalnych. Ustalane są również zasady łączności między służbami odpowiedzialnymi za odśnieżanie dróg.

 Z początkiem października rozpoczęły się przeglądy rozjazdów tramwajowych. We Wrocławiu zwrotnic szlakowych jest prawie 500, z czego ogrzewanych elektrycznie stanowi ok. 70%.

– W ramach przygotowań do sezonu zimowego, zwracamy szczególną uwagę na stan techniczny układu ogrzewania zwrotnic oraz regulację sieci trakcyjnej. Ponadto sprawdzamy stan nawierzchni dojść do zwrotnic i punktów socjalnych na terenie pętli tramwajowych – informuje Piotr Szyszka, kierownik Działu Infrastruktury. 

Trwają prace na zajezdniach. Sprawdzana jest szczelność okien, drzwi i bram, prawidłowe funkcjonowanie instalacji CO oraz wodno-kanalizacyjnych. – Na wszystkich obiektach uzupełniany jest zapas piasku i soli, a także niezbędnych do odśnieżania narzędzi – informuje Andrzej Bryłka, kierownik Działu BHP. 

Szykowany jest również tabor. I nie chodzi tylko o przegląd i naprawę grzejników, ale również o wymianę płynów w autobusach, kontrolę akumulatorów, a także przygotowanie stanowisk do odmrażania autobusów na terenie zajezdni. – Ustaliliśmy harmonogram prac i osoby odpowiedzialne za poszczególne czynności. Do zimy planujemy być gotowi na 1 listopada – zapowiada Piotr Kusiak, kierownik zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej.

Ponadto przygotowania obejmują kwestie organizacyjne, takie jak np. zasady współpracy pomiędzy różnymi jednostkami odpowiedzialnymi za odśnieżanie dróg i torowisk wraz ze zwrotnicami. – Za odśnieżanie odpowiadają firmy zewnętrzne, które będą utrzymywać swoje rejony. Na bieżąco będziemy także kierować do nich sygnały, gdzie aktualnie występuje nagła potrzeba usunięcia nadmiaru śniegu – informuje Leszek Markiewicz, kierownik Centrali Ruchu, który koordynuje przygotowanie MPK do sezonu zimowego.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 30.3.2020 16:24
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele