komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 23 września 2020

Tekli, Boguslawa

MPK dowozi do szkół dzieci z niepełnosprawnościami

środa, 2.9.2020 12:51 , komentarze: 0 , odsłony: 357
kategorie artykułu:

Rozpoczął się rok szkolny i Wrocław nie zapomina, że setki dzieci ma ogromny problem w tym, aby dotrzeć do szkół i przedszkoli. Większość uczniów korzysta – i to bezpłatnie – z komunikacji miejskiej, albo z rowerów czy też wraz z rodzicami z samochodów.

Miasto stara się pomóc pozostałym, aby bezpiecznie i jak najwygodniej również mogli pokonać drogę do placówek oświatowych czy ośrodków rehabilitacyjnych. MPK Wrocław przejęło nadzór i koordynację dowozu dzieci z niepełnosprawnościami. A jest to duże logistyczne wyzwanie.

Miejski przewoźnik od 1 września pomaga 420 dzieciom dotrzeć do 40 placówek. Służy temu 60 busów dostosowywanych do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami, w tym także poruszających się na wózkach.

Największym wyzwaniem jest konieczność skoordynowania tras z miejscami zamieszkania dzieci, ich szkołami i godzinami lekcji. Zajęcia dzieci zaczynają się i kończą o różnych porach, a każde jest odbierane spod domu i tam odwożone.

- Dodatkowym wyzwaniem jest stosowanie środków ostrożności związanych z koronawirusem. Po każdym kursie auta są dezynfekowane i wietrzone – dodaje Bartosz Naskręski, koordynator Działu promocji w MPK Wrocław.

MPK wspierać dzieci w dostępie do edukacji będzie do końca roku szkolnego, a władze miasta przeznaczyły na ten cel 7 mln zł. Rodzice, którzy chcą w ten projekt włączyć swoje dzieci, muszą skontaktować się z departamentem edukacji wrocławskiego urzędu miejskiego.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.9.2020 10:23
czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
poniedziałek, 14.9.2020 14:32
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele